Wolontariusze poszukiwani – do prac remontowych zabytkowego dworu Resztówka

Poszukujemy wolontariuszki i wolontariuszy do odbudowy zabytkowego dworu Resztówka. Naszym zamiarem jest nie tylko odbudowa dworu, ale również doprowadzenie do powstania funkcjonalnego miejsca, atrakcyjnego wizualnie i przyjaznego dla środowiska lokalnego. Odnowiony dwór stanie się wizytówką regionu, miejscem otwartym i inspirującym dla różnych środowisk.

Potrzebujemy wolontariuszy pełnoletnich do prac remontowych, najlepiej na cały tydzień od poniedziałku do piątku, w weekend po całym tygodniu pracy Fundacja oferuje atrakcje turystyczne.

Na jeden tydzień potrzebujemy maksymalnie 4 osoby. Terminy rozpoczynają się:

od 10 lipca
od 17 lipca
od 24 lipca

Najlepiej przyjechać dzień wcześniej aby się zakwaterować i poznać okolicę.

Jeśli chcesz się zmęczyć, lubisz takie prace, chcesz poznać styk województwa podkarpackiego z świętokrzyskim np. od strony Wisły – zapraszamy! Masz więcej pytań odezwij się do nas fundacjasmk@gmail.com

Wolontariuszy potrzebujemy do takich prac jak:

• prace ogrodowe: równanie ziemi, koszenie trawy, może sianie trawy
  • prace porządkowe w budynku: sprzątanie, układanie materiałów i narzędzi, szorowanie okien (ram) oraz ich konserwacja
  • prace wykończeniowe: poprawki potynkarskie, malowanie wstępne ścian (gruntowanie)
  • prace przy konserwacji cegły w ścianach: czyszczenie, uzupełnianie ubytków w zaprawie

Wolontariuszom oferujemy:

• wyżywienie
  • noclegi
  • transport (ew. refundacja dojazdów z miejsca noclegowego do Resztówki)
  • refundacja kosztów dojazdu i wyjazdu
  • dwudniowe wycieczki po regionie lub vouczery do wykorzystania zamiast wycieczek po regionie