Szkolenie w ramach Działaj Lokalnie VIII 2014

Rankiem 4 października beneficjenci Programu Działaj Lokalnie zjawili się na szkoleniu w  Kapkazach- małej miejscowości w Górach Świętokrzyskich. Szkolenie pt. „Jak odgrywać role w zespole”  prowadzone było przez trenerkę ze warszawskiej Szkoły Liderów- Magdalenę Kołodziejczyk.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej w gminie Pysznica , Sołectwa Chłopska Wola, OSP w Przyszowie, grupy nieformalnej DOM z Nowej Dęby, stowarzyszeń Arkadia i Sokół z Baranowa Sandomierskiego zaparkowali swoje samochody w sadzie i udali się na szkolenie do… stodoły. Nie była to jednak zwykła stodoła, a miejsce dostosowane do działań artystycznych  „Szkoły Wrażliwości” prowadzonej przez Ewę i  Mariusza. Znaczna część szkolenie odbyła się jednak na zewnątrz w malowniczej górskiej scenerii. Szesnaścioro dorosłych, uczestników, na co dzień zajmującymi się poważnymi rzeczami wykonywało ćwiczenia, które wzbudzały zazdrość przyglądającym się temu dzieci. Krzysztof i Małgorzat Skrzypek, Magdalena Bąk, Grzegorz Wołoszyn, Maria i Józef Wdowiakowie, Jacek Bednarz, Kazia Piekarz, Ewa Gumieniak, Krzysiek Olejarz, Joanna Idec, Zofia Kieliszek, Katarzyna Janczyk, Monika Bojanowska, Agnieszka Gajda budowali wieże z klocków, przechodzili naderwanym mostem po niewidocznej rzece, przeciągali siebie przez pajęczą sieć, i posłusznie wykonywali wszystkie polecenia trenerki, a wszystko to po to, by poznać poszczególne role w zespole.

W niedzielę  do południa odbyła się dalsza część szkolenia, a po pysznym obiedzie uczestnicy wzięli udział w zajęciach „Szkoły Wrażliwości”. Na scenie, oczywiście w stodole, właściciele; Ewa i Mariusz wystawili swój autorski spektakl, następnie odbyły się warsztaty z ceramiki, zielarstwa i kulinarne.

Wieczorem z podpłomykami w kieszeni, bagażem zdobytych umiejętności, wrażeń, doświadczeń uczestnicy rozjechali się do swoich miejscowości by  tam nadal Działać Lokalnie.

Dziękuję wszystkim uczestnikom, trenerce i gospodarzom za świetną atmosferę i nieograniczoną  przestrzeń do działania.