Pierwszy Patriotyczny Rejs Wiślany, zapraszamy!

opublikowano w: Aktualności | 0

Szanowni Państwo,

W imieniu partnerstwa „Napędzani Wisłą” zapraszamy do udziału w pierwszym Patriotycznym Rejsie Wiślanym na trasie  Sandomierz – Baranów Sandomierski – Sandomierz organizowanym dla uczczenia odzyskania Niepodległości przez II RP. Niech Wisła będzie miejscem szczególnie uhonorowanym w tym jakże ważnym dla Polski dniu.

Można dołączyć do nas już o 9.00 na bulwarze im. Marszałka Piłsudskiego w Sandomierzu lub wejść na pokład naszych tradycyjnych wiślanych łodzi na przejściu promowym w Baranowie Sandomierskim o godz. 12.00. W drodze powrotnej zamierzamy dobić do wiślanego brzegu w Świniarach gm. Łoniów (prom), w Tarnobrzegu (prom), Ciszyca gm. Koprzywnica (prom), Koćmierzów, gm. Samborzec (stara tama) lub w okolicach godz. 15.30 powitać uczestników patriotycznego rejsu na bulwarze Piłsudskiego w Sandomierzu. Osoby szczególnie tego dnia zajęte mogą uczestniczyć wybierając krótki odcinek rejsu. Zgłoszenia udziału prosimy przekazywać na adres mailowy: fundacjasmk.gmail.com, dodatkowych informacji o rejsie  można uzyskać pod telefonem  607 560 016.

Inicjatorzy tegorocznego rejsu dedykują go pradziadowi Wawrzyńcowi Koronie, który w okresie zaboru rosyjskiego odważnie przeprawiał przez Wisłę patriotów, szukających  schronienia w Galicji przed carską policją polityczną. Niech pamięć o nim jak i o wszystkich którzy walczyli o Niepodległą była wieczna i ważna dla nas, którzy dzisiaj niosą sztandar Wolnej Polski.

Dlatego istotne jest, aby każdy zaproszony uczestnik, szczególnie reprezentujący lokalny samorząd  przyniósł na łodzie flagę Polski lub sztandar gminy / powiatu czy organizacji. Zabierzemy je na pokład i pod wspólnymi banderami popłyniemy w dół Wisły aby pokazać, że po 99 latach Wisła przestała być granicą między zaborcami a jest miejscem łączącym nas – mieszkańców Ziemi Sandomierskiej.

Tegoroczny spływ dla inicjatorów będzie miał też dodatkowy cel. Zapowiadamy nim nowy, unikalny i niepowtarzalny w regionie program partnerstwa „Napędzani Wisłą”. Za rok 100 lat od urodzin II Rzeczypospolitej i dlatego, począwszy od 2018 r. zamierzamy  współfinansować  inicjatywy, które łączą ponad granicami partnerów działających na rzecz Wisły i Sanu. Chcemy aby ta nadal funkcjonująca nie tylko geograficznie  i administracyjnie granica na Wiśle i Sanie była inspiracją do pozytywnych i wspólnych inicjatyw.

Prosimy o upowszechnienie naszego zaproszenia wśród lokalnych organizacji patriotycznych, historycznych czy wodniackich.

w imieniu organizatorów zaprasza

Stanisław Baska

Prezes Zarządu FFL SMK

Podziel się informacją za pomocą: