Gminne Kluby Seniora – podsumowanie 2023

Fundacja Fundusz Lokalny SMK, kolejny rok – 2023, realizowała dla Gminy Zaleszany projekt dotyczący prowadzenia Klubów Seniora. Na ten cel otrzymała wsparcie w wysokości 40 000,00 zł. W tym roku to aż 5 miejsc spotkań: Pilchów, Zaleszany, Skowierzyn oraz Motycze Szlacheckie i Agatówka.

Tegoroczne spotkania nie odbiegały od lat ubiegłych w swoich aktywnościach. Zajęcia prowadzone przez animatorki i rękodzielniczki, to możliwość rozwijania się artystycznie i manualnie. Cotygodniowe wyjście z domu, kontakt z innymi osobami pozwala seniorkom zapomnieć o samotności, wieku, dokuczających schorzeniach.

W tym roku uczestnicy Klubów Seniora miały możliwość zwiedzić Kopalnie Soli w Wieliczce, św. Krzyż, Opatów, Kazimierz Dolny. Brały udział w wyjazdach na uzdrowiskowy basen w Solcu Zdroju.  Możliwość realizacji tak interesujących wyjazdów była możliwa dzięki współfinansowaniu ich przez samych uczestników.