Wolontariusze na zamku

Wolontariusze na Zamku – Spotkanie Klubu Wolontariusza FFL SMK

12.04.2014r w Zamku Baranowie Sandomierskim odbyło się spotkanie Klubu Wolontariusza FFL SMK.W  spotkaniu udział wzięli wolontariusze  z powiatów sandomierskiego, tarnobrzeskiego i stalowowolskiego oraz Burmistrz Baranowa Sandomierskiego – Pan Jacek Hynowski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej – Pan Kazimierz Idzik.

Dzięki gościnności Pana Kazimierza Idzika – Dyrektora Zespołu Zamkowo – Parkowego

w Baranowie Sandomierskim, młodzież mogła spotkać się na salach zamkowych. Spotkanie prowadzone było przez Łukasza Bałę, Magdalenę Gach oraz Katarzynę Młyniec.

Najważniejszymi zagadnieniami jakie poruszyła młodzież to:

• program granatowy „Wygraj w Tysiąca 2014”,

• pomysły na realizacje programu „Równać Szanse”,

• przygotowania do FMMA,

• dyskusja nad budżetem Klubu Wolontariusza,

• wakacje z Fundacją (propozycja wymiany wolontariackiej),

• szkolenia dla liderów,

• system grywalizacji,

• propozycja pomocy wolontariackiej przy organizacji Dnia Osoby Niepełnosprawnej,

• wewnętrzne ustalenia formacji – MGD.

Po części oficjalnej młodzi liderzy mogli skorzystać z lekcji nauki gry w golfa.

Rozrywka ta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, dla większości osób był to pierwszy raz  z tą dyscypliną sportu. Na twarzach zebranych można było dostrzec wiele uśmiechu i pozytywnych emocji. Na zakończenie spotkania zostało zorganizowane wspólne ognisko, na którym młodzież mogła wymienić się swoimi poglądami oraz porozmawiać z władzami Baranowa Sandomierskiego.

Serdeczne podziękowania składam Panu Burmistrzowi Jackowi Hynowskiemu i Panu Kazimierzowi Idzikowi – Dyrektorowi Zamku i Przewodniczącemu Rady Miejskiej nie tylko za gościnność, ale  także życzliwość, otwartość i cierpliwość przy nauce gry w golfa.

W imieniu Fundacji Fundusz Lokalny SMK dziękuję również gospodarzom spotkania – Młodzieżowej Radzie Miejskiej w Baranowie Sandomierskim, za świetną organizację spotkania i Młodzieżowej Grupie Działania za  medialną  koordynację wydarzenia.

(na podst. art. Katarzyny Młyniec)

Magdalena Gach – Opiekun Klubu Wolontariusza FFL SMK