Program dla młodych liderek !

opublikowano w: Aktualności | 0

Ambasada USA ogłasza nabór młodych liderek (w wieku 15-19 lat) oraz nauczycielek (w wieku 30-45 lat) do programuWomen2Women America – International Leadership Program, który będzie miał miejsce w Bostonie, MA w terminie od 21 do 30 lipca br. Wymagana bardzo dobra znajomość języka angielskiego oraz dorobek liderski. Celem programu jest wyposażenie młodych obiecujących liderek w narzędzia i kontakty niezbędne do objęcia przez nich ról przywódczych w przyszłości. W tym roku polska delegacja będzie składać się z 8 uczennic i 2 nauczycielek/opiekunek.

Zadaniem nauczycielek będzie opieka nad polską delegacją zarówno w trakcie programu, jak i podróży do USA, pełne uczestnictwo we wszystkich spotkaniach i zajęciach dodatkowych oraz sygnalizowanie organizatorom sytuacji problemowych. Nauczycielki powinny mieć doświadczenie w działaniach i projektach pozaszkolnych angażujących młodzież (np. w samorządach uczniowskich, organizacjach pozarządowych, lokalnych społecznościach, programach międzyszkolnych). Organizatorzy oczekują, że po powrocie do Polski nauczycielki-opiekunki pozostaną w częstym kontakcie z uczestniczkami programu oraz udzielą im wsparcia podczas realizacji ich projektów.

Więcej szczegółów oraz opis idealnych kandydatek poniżej w j. angielskim. Więcej informacji o programie: http://www.epwomen2women.org/

Zgłoszenia należy przesłać mailem na adres culture_warsaw@state.gov do piątku 15 kwietnia. Komisja rekrutacyjna dokona wstępnego wyboru kandydatek i skontaktuje sie z wybranymi osobami w celu odbycia krótkiej rozmowy w języku angielskim.

Ważne: o udział w programie nie mogą ubiegać się osoby, które w ciągu ostatnich 5 lat uczestniczyły w programach wymiany sponsorowanych przez amerykański Departament Stanu.

Podziel się informacją za pomocą: