Edycja WwT 2013 – rozpoczęta!

opublikowano w: Aktualności | 0

Zapraszamy do udziału w 4. edycji Konkursu „Wygraj w Tysiąca”, który organizuje Fundacja Fundusz Lokalny SMK.

Konkurs przeznaczony jest dla minimum 4 osobowych grup młodzieży w wieku od 13 do 25 roku życia z powiatów stalowowolskiego, tarnobrzeskiego i sandomierskiego.

O dofinansowanie mogą ubiegać się grupy, które mają ciekawy pomysł na projekt rozwijający zainteresowania młodych, aktywizujący młodzieżowe środowisko lokalne, bądź zwiększające możliwości spędzania wolnego czasu. Będziemy wspierać i finansować w szczególności te projekty, które dotyczą edukacji, nauki, ekologii, kultury i sztuki, sportu lub promocji wolontariatu.

Grupa młodzieżowa, która chce ubiegać się o dotację powinna przygotować własny projekt, a następnie opisać go we wniosku (w załączniku), wskazać Lidera Grupy lub wytypować Opiekuna – pełnoletnią osobę fizyczną lub organizację pozarządową.

Jeżeli pomysł zaprezentowany we wniosku zostanie zaakceptowany grupa otrzyma dotację do 1.000 zł. na jego realizację.

Dodatkowo, w tym roku liderzy wybranych grup będą mogły uczestniczyć w 3-dniowym szkoleniu z zakresu pracy metodą projektu, wolontariatu młodzieżowego w lokalnym ośrodku oraz 3-dniowym szkoleniu wyjazdowym w Zamościu i okolicy.

Wnioski można składać do 28 maja 2013 r. Rozstrzygnięcie konkursu dotacyjnego nastąpi dnia 31 maja 2013 r., tak aby realizacja projektów mogła rozpocząć się z dniem 1 czerwca 2013 r.

Podziel się informacją za pomocą: