8. edycja Klubów Seniora

To już 8. edycja Gminnych Klubów Seniora. Tegoroczna dotacja Gmin Zaleszany na ten cel wynosi 40 tys. zł, przy wymaganym minimalnym wkładzie Fundacji Fundusz Lokalny SMK na poziomie 10 tys zł. KS nie zwalniają tępa. Skowierzyn, Zaleszany, Pilchów oraz okazjonalnie Agatówka i Motycze Szlacheckie to miejscowości, w których można dołączyć do aktywności seniorów. Każda osoba w wieku 60 lat i więcej jest mile widziana wśród stałych uczestników. Animatorki chętnie wprowadzą w świat robótek, wyjazdów i pozostałych aktywności. Elżbieta Myszka, Anna Żmuda, Justyna Kuziora oraz Eliza Kawa – przypisane do poszczególnych miejscowości, animują, aktywizują i mobilizują panie do działania. Elwira Karbarz scala w jedno i koordynuje z punktu widzenia finansowego. Obecnie wśród klubów trwa czas przygotowań do Wielkanocy, poszukiwania wiosennego natchnienia a zarazem kolejnych wyjazdów.