Św. Florian już odnowiony

W dniu 3 września na miejsce wróciła figura Św. Floriana, która został oddana do odnowienia. Figura Św. Floriana jest głównym elementem pomnika stojącego w pobliżu remizy OSP w Pysznicy. Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach realizowanego przy OSP w Pysznicy projektu „By pozostał po nas ślad” z Programu Działaj Lokalnie IX 2015.

W ramach tego projektu w czerwcu przeprowadzona została akcja zbierania pamiątek związanych z OSP w Pysznicy i przygotowano wystawę starych zdjęć, wspomnień i dokumentów. Obecnie trwają prace przy odnowienie pomnika grunwaldzkiego będącego również pod opieką pysznickiej OSP. Planowane jest poświęcenie odnowionych pomników oraz przeprowadzenie w klasach gimnazjalnych spotkań na temat działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Pysznicy.

Działaj Lokalnie to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację Fundusz Lokalny SMK