ZAPISZ SIĘ NA KONFERENCJĘ „ROK PO VII OGÓLNOPOLSKIM FORUM INICJATYW POZARZĄDOWYCH”

opublikowano w: Aktualności | 0

Już 15 i 16 października odbędzie się Konferencja „Rok po VII Ogólnopolskim Forum Inicjatyw Pozarządowych”, prezentująca Strategiczną Mapę Drogową Rozwoju Sektora Obywatelskiego w Polsce.

Inicjując w 2014 r. ogólnopolską debatę III Sektor dla Polski rozpoczęliśmy prace nad długofalowym planem rozwoju sektora obywatelskiego w Polsce. W procesie tym udział wzięło ponad 2500 osób reprezentujących organizacje społeczne z całego kraju. Efektem wielomiesięcznych spotkań, debat, konsultacji oraz prac 16 regionalnych paneli ekspertów oraz panelu krajowego jest oddolnie opracowana Strategiczna Mapa Drogowa Rozwoju Sektora Obywatelskiego.

W imieniu Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych oraz Sieci Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT – organizatorów konferencji – serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, dla których funkcjonowanie i rozwój organizacji pozarządowych w Polsce jest ważne.

Strategiczna Mapa Drogowa Rozwoju Sektora Obywatelskiego w opinii środowiska pozarządowego jest ważnym dokumentem kierunkującym rozwój potencjału obywatelskiego i włączającym sektor społeczny w strategiczne ramy rozwoju naszego państwa. Jest on również unikalnym przykładem poszukiwania wspólnych wartości i rozwiązań.

Konferencja będzie nie tylko okazją do porozmawiania w gronie reprezentantów organizacji z całej Polski na temat wdrożenia Strategicznej Mapy Drogowej i powiązania jej z politykami strategicznymi administracji rządowej i JST. Chcemy również spotkać się – jeszcze w tym gorącym okresie przedwyborczym – z kluczowymi politykami odpowiedzialnymi w swoich środowiskach za kwestie programowe i wspólnie ze Stowarzyszeniem Art. 61 przeprowadzić debatę z politykami na temat sposobu wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce.

Informacje „techniczne”:
Konferencja odbędzie się 15-16 października br. w Warszawie. Organizatorzy zapewniają nocleg oraz częściowe wyżywienie!!

W celu zgłoszenia uczestnictwa w konferencji należy wypełnić formularz on-line w terminie do 27 września! Jest to formularz dodatkowy dla osób niezgłoszonych wcześniej z Regionalnych Paneli Ekspertów.

Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!

O procesie powstawaniu strategii i jej kluczowych elementach można przeczytać tutaj: http://nowastrategiasektora.ngo.pl/

Wkrótce więcej informacji o Konferencji i jej programie.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt telefoniczny (22 115 60 21) lub mailowy do Pani Zuzanny Oniszczuk-Gaik z Programu Członkowskiego OFOP

Podziel się informacją za pomocą: