Wspomnienie lata – Działaj Lokalnie w Wólce Turebskiej

Działaj Lokalnie w Wólce Turebskiej. Inicjatywa Działaj Lokalnie grupa „Czasowi” realizuje wspólnie z mieszkańcami projekt pn. „Misz Masz. W końcu na Nas CZAS”. To warsztaty z rękodzieła i nie tylko.

Nasz projekt polega na realizacji cyklu warsztatów i spotkań które odbywają się w naszym małym Domu Ludowym. Wszystko po to by mieszkańcy chętniej do niego przychodzili i z niego korzystali. Chcemy w ten sposób się lepiej poznać, Integrować, nabywać nowych umiejętności i chętnie się nimi dzielić.

To co już za nami:

1. Słomą przeplatane- warsztaty z wicia wianków i ozdób ze słomy. Nauka nowych technik i wzorów.
  2. Ręką malowane- ręczne zdobienie porcelany użytkowej za pomocą specjalnej farby. Pod okiem Anny chruściel zarówno dzieci jaki dorośli, ozdobili ręcznie wzorami Lasockimi ceramikę. Powstały też ręcznie namalowane symbole Wólki Turebskiej i Logo DL.
  3. Dziecięce gotowanie- warsztaty kulinarne dla dzieci i młodzieży. Podczas tych zajęć młodzi uczestnicy upiekli gofry, pizzę i zrobili koktajl. A wszystko na bazie zdrowych produktów. Zajęcia poprowadziła Ewelina Szkutnik twórczyni bloga „Zabawa w Gotowanie”.

A w zimowe wieczory spotykamy się na:

1. Igła w stogu siana- warsztaty krawieckie, podczas których zostaną uszyte firany, zasłony, obrusy do naszego domu ludowego. Podczas warsztatów będzie poruszona m.in. tematyka obsługi maszyny do szycia czy też podstawowe techniki krawieckie przydatne na użytek domowy.
  2. Włóczką wydziergane- warsztaty z szydełkowania oraz innych robótek ręcznych. Podczas tych zajęć uczestnicy wykonają m.in ozdoby choinkowe.
  3. Opowieści myśliwego-spotkanie dla dzieci z myśliwym.
  4. Wspólne ubieranie choinki i Opłatek wiejski.Zapraszamy do udziału w kolejnych działaniach! Grupa Czasowi

Projekt pn. „Misz Masz. W końcu na Nas CZAS” Realizowany przez Grupę Czasowi, Dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji Fundusz Lokalny SMK.