Wisła – zapomniana pamięć rzeki – zaproszenie do projektu

opublikowano w: Aktualności | 0

Jako grupa „Napędzani Wisłą” od wielu lat działamy na rzecz upowszechniania i promowania tradycji flisackich oraz naszych rzek tj. Wisły i Sanu. Z przyjemnością pragniemy poinformować, że przygotowany przez członków naszej grupy we współpracy z Fundacją Fundusz Lokalny SMK wniosek o dofinansowanie pt. „Nasza Wisła – zapomniana pamięć rzeki” zyskał przychylną ocenę w ramach konkursu „Patriotyzm Jutra” Edycja 2024 organizowanego przez Muzeum Historii Polski.

W ramach projektu chcielibyśmy upowszechniać wiedzę o znaczeniu żeglugi  po Wiśle i Sanie wśród społeczności na co dzień zamieszkujących nad brzegami tych rzek. Szczególnie zależy nam na docieraniu z tą wiedzą do młodzieży oraz lokalnych liderów i organizacji aktywnie działających na rzecz swoich społeczności. Aby to osiągnąć zaplanowaliśmy cykl działań obejmujących:

  1. Warsztaty dla edukatorów i partnerów „Jak ciekawie opowiadać o Wiśle / Sanie”,
  2. Realizację konkursu dla młodzieży pt. „Nasza Wisła / San”,
  3. Zajęcia edukacyjne dla laureatów konkursu w formie rejsów po Wiśle lub Sanie,
  4. Przygotowanie i wydruk broszury „Lokalne Historie z nad Wisły Sandomierskiej”,
  5. Przygotowanie wystawy plenerowej prezentującej rolę i znaczenie Wisły / Sanu w historii Polski,
  6. Przygotowanie filmu edukacyjnego,
  7. Przygotowanie konferencji podsumowującej projekt.

Chcielibyśmy bardzo serdecznie zaprosić Państwa do udziału i współpracy w realizacji projektu. Działając wspólnie i dzieląc się swoją wiedzą i pasjami możemy osiągnąć więcej i ciekawiej zaprezentować nasz region.

Jednocześnie Państwa udział da możliwość zaprezentowania np. młodzieży szersze spektrum wiedzy o Wiśle i Sanie jak i zaprezentować w przyszłej broszurze czy filmie nadrzeczne uroki Państwa miejscowości lub wypromować ważne wydarzenia związane z Wisłą lub Sanem.

Zapraszamy,

Kontakt i informacja: tel. 600 837 051; flisoo@poczta.onet.pl

Podziel się informacją za pomocą: