Wiadomości wiślane nr #1

opublikowano w: Aktualności | 0

Po ostatniej udanej wyprawie do Kłudzia i Kazimierza Dolnego zapraszamy do kolejnych wspólnych inicjatyw wiślanych.

Już 5 listopada nieoficjalne zakończenie sezonu na Wiśle. Jak pamiętamy zaczynaliśmy sezon (08.04.2017) sprzątaniem Wisły. Teraz też chcemy posprzątać Wisłę – niech nasza Królowa pozostanie czysta. Zapraszamy.

Ale to nie wszystko. 11 listopada organizujemy patriotyczny spływ na trasie Baranów Sandomierski – Sandomierz. Niech Wisła będzie miejscem szczególnie uhonorowanym w tym jakże ważnym dniu dla Polski. Wszak 99 lat temu Wisła przestała dzielić.  Szczegóły już niedługo. Płyniemy bez względu na pogodę (niepogodę) – wszak nasi pradziadowie nie patrzyli w Internet gdy podrywali się do walki o Niepodległą !!!

Dziś też zapowiadamy nowy, unikalny, niepowtarzalny program partnerstwa „Napędzani Wisłą”. Za rok 100 lat od urodzin II Rzeczypospolitej. Jak wcześniej pisałem w tym roku zaczynamy patriotycznym spływem ale w następnych latach zamierzamy  współfinansować  inicjatywy, które łączą, ponad granicami partnerów działających na rzecz Wisły i Sanu. Chcemy aby ta nadal funkcjonująca nie tylko geograficznie  i administracyjnie granica na Wiśle i Sanie była inspiracja do pozytywnych i wspólnych inicjatyw. Szczegóły oczywiście później.

opracował:
Stanisław Baska

 

Podziel się informacją za pomocą: