W Stryszawie po inspiracje! – wyjazd szkoleniowy

opublikowano w: Aktualności | 0

Piękne, górzyste widoki zza okna, promienie jesiennego słońca i napięty plan działania. Jesteśmy w Zawoi – Beskid Żywiecki, powiat suski, 19 osobowa grupa lokalnych liderów czeka na inspiracje od górali beskidzkich realizatorów projektów Programu Działaj Lokalnie.

Sobotę godzina 9:00 ruszamy usłyszeć o lokalnych pomysłach i realizowanych projektach. Po kolei spotykamy się z liderami zajmującymi się od rękodzieła, folkloru przez środowisko naturalne, promocję gór po lokalną kulturę babiogórską oraz promocję ratownictwa. Liderzy opowiadali o realizowanych projektach zarażając nas swoją pasją i zaangażowaniem. Usłyszeć mogliśmy również o bolączkach i lokalnych problemach. Po spotkaniach z liderami wykorzystujemy wspaniałą pogodę i idziemy na spacer w góry, a przy okazji poznajemy lokalną historię , która jest mocno związana z papieżem Janem Pawłem II oraz kardynałem Stefanem Wyszyńskim.

Pierwszy intensywny dzień za nami. Głowy pełne informacji i inspiracji. A już kolejnego dnia czeka na nas następna dawka energii. Poznajemy historię powstania Beskidzkiego Centrum Zabawki Drewnianej. Po zdobyciu wiedzy teoretycznej oraz etapów powstawania zabawki, ich proces malowania oraz sprzedaży nadszedł czas na wykazanie się samemu. Malujemy wystrugane ptaszki stryszawskie inaczej rajskie. Wzory, łączenie kolorów dowolne. I tak artystycznie zakończyliśmy wizytę po inicjatywach Ośrodka Działaj Lokalnie w Stryszawie. Dziękujemy za możliwość zobaczenia, porównania i zdobycia inspiracji od Was i do zobaczenia!

Podziel się informacją za pomocą: