Trzecie sprzątanie Wisły i Sanu – zdjęcia

opublikowano w: Aktualności | 0

Rozbudowujemy nasze hasło o San! Wisła i San łączy nas Napędzanych Wisłą. Trzecie sprzątanie Wisły i Sanu odbyło się 21 kwietnia 2018 roku. Uczestniczyło w nim około 200 wolontariuszy, ponad 20 jednostek wodnych, ok. 50 organizacji sprzątało od gminy Osiek aż po miasto Stalowa Wola (poprzez gminy Baranów Sandomierski, Samborzec, Sandomierz, Gorzyce, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany). Sprzątanie objęło bardzo duży obszar i zaangażowało mnóstwo osób, ale mamy cel na przyszłość! Na odcinku znalazły się tzw. „dziury” niestety nie udało się sprzątnąć w z gminach Łoniów, Koprzywnica, Tarnobrzeg i Dwikozy.

Tereny wiślane również były objęte sprzątaniem. Młodzi wolontariusze z zaleszańskiego koła wędkarskiego sprzątali teren wokół MOSIR Sandomierz – szkoda, że to nie załoga MOSIR wraz z lokalnymi wolontariuszami nie skusiła się na dołączenie do akcji. Tak jak niestety obszar od MOSIR po Góry Pieprzowe nie był objęty sprzątaniem. Liczymy na zaangażowanie w kolejnych akcjach!

Minister Środowiska, Pan Henryk Kowalczyk uczestniczył w naszej 3 akcji. To dobry znak dla naszej Wisły. Miejmy nadzieję, że w 2019 r. wszystkie środowiska i gminy nadwiślańskie i nadsańskie włączą się aktywnie, bo Wisła i San łączy. Szczegółowy raport niebawem.

Dodatkowo kierujemy szczególne podziękowania dla kolegi Roberta Bąka który koordynował akcją oraz kolegi Roberta Korgi za efektywne włączenie wędkarzy z kilku kół wędkarskich z kręgu tarnobrzeskiego oraz szczególnie za bycie liderem dla licznych, zaleszańskich młodzieżowych wolontariuszy.

Podziel się informacją za pomocą: