Szybki nurt – Napędzani Wisłą

W dniu 24.01.2020, w Skowierzynie, gm. Zaleszany odbyło się I Zgromadzenia Uczestników Partnerstwa. Spotkanie, w którym uczestniczyło blisko 20 członków i sympatyków partnerstwa „Napędzani Wisłą” wynikało z upływu 3 letniej kadencji Fundacji Fundusz Lokalny SMK jako operatora partnerstwa.

Miłe wspomnienia „jak się zaczęło” , fotograficzny przegląd roku 2019 (miesiąc za miesiącem), dyskusje, żarty i sprawy poważne: plan na 2020, zamierzenia i marzenia na 2024, zmiany w regulaminie i zasadach współpracy to wszystko co się wydarzyło w Skowierzynie. Dlaczego w Skowierzynie? Pierwsze takie wspólne spotkanie, na podsumowanie „Wyprawy Warszawskiej z 2016 r. odbyło się właśnie w Domu Ludowym w Skowierzynie. Miejsce z sentymentem, ale też miejsce gdzie mieszka i działa nasz członek Partnerstwa Robert Korga, armator „Zawiszy’. Nie bez znaczenia jest fakt, iż Skowierzyn to również intrygujące miejsce gdzie San czasem był z lewej a innym razem z prawej strony miejscowości J.

Szczegóły ustaleń: plan działań na 2020 i Regulamin „Napędzanych …” już wkrótce.

Na koniec spotkania odbyła się dyskusja o wyborze operatora partnerstwa na kolejny  okres. Dyskusję zakończono miłym akcentem dla naszej Fundacji, której powierzono kontynuację funkcji operatora na kolejne lata 3 a koledze Markowi Bażantowi „kredyt zaufania” – aby stał się naszym koordynatorem działań – retmanem sandomierskim.

Lokalne Partnerstwo PAFW logo

Partnerstwo „Napędzani Wisłą”  powstało w 2017 r. jako efekt inicjatywy „Pod wspólna banderą”, współfinansowanej ramach Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” Polsko-Amerykańskiej Wolności PAFW.