Szkolenia dla mieszkańców Gminy Zaleszany! E-Zaleszany 2019

opublikowano w: Aktualności | 0

Fundacja Fundusz Lokalny SMK jako lokalny operator przystępuje do wdrażania projektu „E-Zaleszany 2019”. Projekt dotyczy szkoleń dla mieszkańców Gminy Zaleszany z takich obszarów jak:

  • Rodzic w Internecie – Rodzic jako przewodnik dziecka w bezpiecznym, „mądrym” i kulturalnym korzystaniu z sieci; umiejętne selekcjonowanie treści dla dzieci i odczytywanie sytuacji zagrożenia; korzystanie z podstawowych usług e-administracji dla rodziców m.in. Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny.
  • Mój biznes w sieci – Efektywne prowadzenie działalności gospodarczej przy wykorzystaniu technik cyfrowych; wykorzystanie treści w sieci a prawa autorskie; firmowa strona www  oraz internetowe: finanse, zaopatrzenie, sprzedaż, zagrożenia cyfrowe czy też relacje z urzędami w zakresie e-administracji.
  • Moje finanse i transakcje w sieci – Bezpieczne korzystanie z transakcji finansowych w Internecie; certyfikaty bezpieczeństwa; tworzenie bezpiecznych haseł; podawanie danych,  logowanie do banku; ochrona urządzenia przed atakiem wirusów.
  • Działam w sieciach społecznościowych – Czyli o tym jak odnaleźć się w wirtualnej społeczności, jak z nich bezpiecznie korzystać i budować swoje sieci. Aplikacje internetowe na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych.
  • Tworzę własną stronę internetową – Zarządzanie i rozpowszechnianie danych; wykorzystanie pamięci (m.in. dane w chmurze); upload treści własnych; edytory: tekstów, plików multimedialnych; systemy CMS – tworzenie własnej witryny internetowej; edycja źródeł aplikacji internetowych; usługi w Internecie (domeny, hosting), usługi publiczne (ePUAP).
  • Rolnik w sieci – Jak umiejętnie korzystać z urządzeń teleinformatycznych w działalności rolniczej; ochrona danych osobowych i sieci komputerowych (np. domowych); rolnicze transakcje finansowe i handlowe; e-usługi; portale branżowe i aplikacje mobilne związane z rolnictwem.
  • Kultura w sieci – Umiejętne korzystanie z zasobów treści kultury w Internecie; identyfikowanie źródeł i wiarygodności informacji kulturalnych;  samodzielne wykorzystanie treści do własnych aktywności np. edukacyjnych, społecznych.

Środki na realizacje szkoleń dla 276 mieszkańców pozyskała Gmina Zaleszany z programu „W sieci bez barier” finansowanym ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Szkolenia prowadzone będą w małych grupach (12 osób) w miejscach najbliższych zamieszkaniu uczestników (szkoły, domy ludowe, remizy OSP). W każdym module planowane jest 8 sesji szkoleniowych, każda po 4 godziny. W ramach projektu każdy uczestnik otrzyma nie tylko możliwość bezpłatnych szkoleń na temat przez siebie wybrany ale również materiały szkoleniowe, poczęstunek a po ukończeniu okolicznościowy dyplom – zaświadczenie ukończenia szkolenia.

Zapisy do projektu prowadzone będą w sposób następujący:

Urząd Gminy w Zaleszanach, pok. nr 4, tel.: 15 -845 94 19 w. 30

Biuro projektu: tel.: 880 186 112 – Elwira Karbarz, administrator projektu;

Mailowo: zaleszanywsieci@gmail.com

DOKUMENTY:

Zapraszamy do zgłaszania się.

Podziel się informacją za pomocą: