Stypendyści FMMA 2013 wybrani!

Festiwal Miasto Młodych Artystów nadal trwa. W ostatnią niedzielę (28.07.2013) w siedzibie biura Fundacji Fundusz Lokalny SMK odbyło się spotkanie Komisji Stypendialnej, której zadaniem było wyłonić najlepiej zapowiadających się młodych artystów i przyznać im stypendium artystyczne na dalszy rozwój pasji i osobowości twórczej.

Wnioski do stypendium mogło złożyć tylko po dwóch finalistów z każdej z festiwalowych scen (nominowani przez przewodniczącego każdej z komisji). W rezultacie, do stypendium artystycznego komisje artystyczne Festiwalu Miasto Młodych Artystów zarekomendowały następujących finalistów FMMA: Irmina Flis, Błażej Pałkus (ze sceny literackiej), Ewa Dybek (scena plastyczna i fotograficzna), Patrycja Szubstarskiej (scena muzyczna i fotograficzna), Klaudia Konat (scena muzyczna), Sylwia Urbańska (scena plastyczna), Joanna Łukaszek i Wiktor Stypa (scena teatralna) oraz laureat nagrody publiczności – Marcin Przybyś.

Spośród tych osób tylko 6 finalistów złożyło wniosek o udzielenie stypendium a Komisja zdecydowała się nominować do Programu Stypendialnego AGRAFKA cztery osoby:

1. Patrycję Szubstarską

2. Błażeja Pałkusa

3. Wiktora Stypę

4. Joannę Łukaszek (dodatkowo)

Dnia 29.07 dokumenty kandydatów zostały złożone do Programu Stypendialnego AGRAFKA. W przypadku nie uzyskania stypendium z Programu „Agrafka”, Fundacja FFL SMK wypłaci pierwszym trzem osobom stypendium artystyczne w wysokości 2 000 PLN.

Wszystkim artystom serdecznie gratulujemy!