SMYK CZYLI NASZA FUNDACYJNA ŁÓDKA

opublikowano w: Aktualności | 0

22 lipca 2017, Bulwar im Marszałka Piłsudskiego. Tego dnia odbył się uroczysty chrzest fundacyjnej łódki „pychówki”. Od tego dnia, to już nie anonimowa „pychówka” ale nasz „SMyK” – takie imię nadali mu rodzice chrzestni: Monika Tabak, żona naszego szkutnika Mateusza z Basonii oraz Gmina Zaleszany, godnie reprezentowana przez radnego Pana Bogusława Bąka. Ceremoniał chrztu poprowadziła sandomierska animatorka Pani Sylwia Rybacka.

Chrzest naszej łódki odbył się w czasie sandomierskiej imprezy wodniackiej Festiwalu „Dookoła Wody”. Dzięki gościnności gospodarzy imprezy świadkowali nam nie tylko goście i turyści ale cała armada sandomierskich drewniaków oraz statki i załogi z Mielca, Solca nad Wisłą, Warszawy.  Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie.

Już 29 „SMyK” wraz z 11 innymi statkami wybiera się do Warszawy. Tegoroczny spływ, już pod sztandarem nazwanego partnerstwa „Napędzani Wisłą”, wzorem roku ubiegłego weźmie udział w obchodach wybuchu Powstania Warszawskiego. Będzie to kolejne działanie w ramach projektu @Lokalne Partnerstwa PAFW pn. „Pod wspólna banderą”. Przy okazji wyprawy do Warszawy podsumujemy działania i obmyślimy plany na 2018 r.

opr.

Stanisław Baska

 

Podziel się informacją za pomocą: