Słoneczna niedziela w Kotowej Woli

Podsumowanie gminnego projektu „Familijne LOWE” oraz fundacyjnego „Wieś się kręci wokół Dworu Kotowa Wola, ułani z grupy rekonstrukcyjnej z sąsiedniej Obojni, „Napędzani Wisłą” z flagową łodzią „Zawisza”, kluby seniora z prezentacją prac, posadzenie kolejnych, miododajnych 2. „lip współpracy” (Zaleszańskie Kluby Seniora i „Napędzani Wisłą”), malowanie twarzy i zjeżdżalnia dla dzieci, zwiedzanie Dworu, poszukiwanie skarbów, wolna scena dla śpiewającej młodzieży z regionu Wisły i Sanu, konkurs wiedzy o regionie, konkurs fotograficzny (jeszcze trwa), przysmaki kół gospodyń wiejskich Gminy Zaleszany, prezentacja albumu – laureata fundacyjnego Festiwalu Miasto Młodych Artystów (i przy okazji „reaktywacja” FMMA), prezentacja sprzętu OSP Kotowa Wola, udzielanie pomocy medycznej w wykonaniu OSP Zbydniów, nordic walking i…prezentacja wstępnego projektu odbudowy parku podworskiego.

A do tego rozmowy, dyskusje, plany, marzenia – bezcenne. Tak było 26.09.2021 r. w czasie I Pikniku Dworskiego w Kotowej Woli

Dziękujemy za dobrą zabawę oraz za pomoc w przygotowaniu imprezy.

W organizację Pikniku włączyły się: Gmina Zaleszany z Przewodniczącą Rady Gminy Panią Marzeną Kuną i Wójtem Panem Pawłem Gardym, GOK Zaleszany, OSP Kotowa Wola, OSP Zbydniów, grupa gospodarcza UG Zaleszany, młodzi artyści: Lena Borowicz , Oliwia Hausner, Aleksandra Nabrzeska oraz Aleksandra Solarska (reprezentująca powiat tarnobrzeski) i Andżelika Guściora (reprezentująca powiat niżański), Krzysztof Rzepecki (laureat sceny literackiej FMMA 2015), UKS Siedleszczany, „Napędzani Wisłą”, Zaleszańskie Kluby Seniora (Pilchów, Skowierzyn, Zaleszany i Motycze Szlacheckie), koła gospodyń wiejskich (Kotowa Wola, Kępie Zaleszańskie, Motycze Szlacheckie, Pilchów, Zbydniów), Katarzyna Malczewska, Renata Lesińska, Iwona Pastucha (projekt parku podworskiego). W promocję pikniku włączyła się Parafia Kotowa Wola oraz Radio Leliwa i Radio Rzeszów, Tygodniki: Sztafeta i Tygodnik Nadwiślański. Dziękujemy Grupie Eksploracyjno-Historyczna „WISŁA” z Koprzywnicy oraz UKS Siedleszczany gm. Baranów Sandomierski.

Ze strony Fundacji zaangażowane były następujące osoby: Elwira Karbarz, Elżbieta Myszka, Dominika Stefaniak, Marcel Zieliński,

Szczególne podziękowania dla p. Sebastiana Nabrzeskiego – koordynatora projektu „Rodzinne LOWE” i sekretarza Gminy Zaleszany za koordynację pikniku, pomoc logistyczną oraz ofiarowanie i zakopanie 54 tysięcy polskich (starych) złotych.

Dziękujemy wszystkim niewymienionym, którzy pomogli aby I Piknik Dworski Kotowa Wola odbył się atmosferze współpracy.

w imieniu Fundacji

Stanisław Baska