KRÓLOWA JEST TYLKO JEDNA… – ROZPOCZĘCIE PROGRAMU DZIAŁAJ LOKALNIE X, 2017

opublikowano w: Aktualności | 0

Królowa jest tylko jedna – Wisła, a wraz z nią komary, chaszcze, przygoda, Góry Pieprzowe, nadchodząca burza  i rozpoczęcie programu Działaj Lokalnie X, 2017!

Wczoraj tj. 10 czerwca rozpoczęliśmy program Działaj Lokalnie dla powiatu tarnobrzeskiego i stalowowolskiego w rezerwacie Gór Pieprzowych. Jak tam dotarliśmy? Miejsce zbiórki było dość nietypowe – na prawym brzegu rzeki Wisły.Następnie, łódką pychówką „Gościniec Koćmierzów” przeprawiliśmy  przez Wisłę realizatorów inicjatyw, którzy następnie musieli dotrzeć na górę Pieprzówek. Dodatkową atrakcją było liczenie czasu pokonania drogi. Dla najbardziej sprawnych piechurów czekała symboliczna nagroda.  Najlepsze okazały się panie ze Stowarzyszenia „W dolinie Sanu – Sudolanie” – gratulujemy! Ponieważ czas przejścia wyniósł 16 minut, a średni czas pozostałych grup wynosił 25 minut.

Po przejściu trasy z różnymi niespodziankami wszyscy dotarli na górę, gdzie rozdaliśmy nagrody, rozpoczęliśmy rozmowę na temat inicjatyw  programu Działaj Lokalnie, opowiedzieliśmy o wprowadzonych nowościach w postaci „dziennika aktywności” , a następnie nadeszła burza i wprowadziliśmy plan B.

Musieliśmy zrezygnować z ogniska i udaliśmy się na drugą część spotkania do pobliskiej Willi Dzika Róża. Po dotarciu rozpadało się na całego. Dla pokrzepienia zamówiliśmy pizze i kontynuowaliśmy opowiadania o inicjatywach. Mieliśmy również okazję posłuchać od Sebastiana Nabrzeskiego o opcjach współpracy z jednostkami samorządu.

Spotkanie dobiegało końca, burza ustała a my (mam nadzieję) zmęczeni ale pełni energii i informacji możemy Działać Lokalnie!

 

Podziel się informacją za pomocą: