Rekomendacje dla ubiegających się o stypendium PSP 2016/2017

opublikowano w: Aktualności | 0

Uprzejmie informujemy, iż w tegorocznej edycji Programu Stypendiów Pomostowych wstępne rekomendacje niezbędne o uzyskanie stypendium pomostowego otrzymały następujące osoby:

Gmina Imię i nazwisko
Baranów Sandomierski Karolina Partyka
Baranów Sandomierski Klaudia Burdzel
Bojanów Karolina Cuber
Zaleszany Paulina Sowa
Zaleszany Sebastian Żak
Zaklików Jakub Tomczyk

Rekomendacje umożliwiają złożenie wniosku o udzielenie stypendium poprzez generator wniosku zamieszczony na portalu Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości.

Tym niemniej informujemy, iż ostateczna decyzja w sprawie uzyskania stypendium zostanie podjęta po złożeniu wniosku w generatorze wniosku, dostarczenia dokumentacji do biura Zarządu oraz decyzji Komisji Stypendialnej działającej przy Fundacji.

Stanisław Baska
Prezes Zarządu FFL SMK

 

Przypominamy, iż Program Stypendium Pomostowychdotyczy maturzystów:

–        którzy ukończyli szkołę ponadgimnazjalną w 2016 r. i są obywatelami polskimi lub posiadają Kartę Polaka;

–        osiągający dobre wyniki w nauce. Punkty liczone za pomocą algorytmu (link do algorytmu znajduje się poniżej)

–         podejmujący studia dzienne I stopnia bądź jednolite magisterskie na polskich, publicznych uczelniach akademickich;

–        mieszkający w małych miejscowościach, do 20 tysięcy mieszkańców;

–        pochodzący z rodzin o niskich dochodach. Próg dochodu uprawniający do ubiegania się o stypendium pomostowe wynosi 1295 zł. netto lub 1480 zł. netto  jeśli w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne. (dochód wyliczony w czerwcu 2016 r.)

Kwota stypendium wynosi 5 000 zł.  i będzie wypłacana w dziesięciu miesięcznych ratach po 500 zł. każda. O stypendium mogą ubiegać się

Wnioski kandydaci składają on-line do 17 sierpnia 2016, do godz. 16.00. Więcej na stronie www.stypendia-pomostowe.pl. Szczegółowe informacje, wniosek on-line, algorytm, regulamin i dokumenty dostępne są tutaj:  http://www.stypendia-pomostowe.pl/stypendia-i-staze-krajowe/stypendia-na-i-rok/profil-kandydata/

UWAGA: W segmencie II do złożenia wniosku on-line uprawnione są osoby posiadające rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej.  Wzorem lat ubiegłych w Programie Stypendiów Pomostowych uczestniczy Fundacja Fundusz Lokalny SMK, która rekomenduje kandydatów z  terenu trzech powiatów: sandomierskiego, stalowowolskiego i tarnobrzeskiego. Przy udzielaniu rekomendacji preferowani będą kandydaci, którzy poza spełnieniem wszystkich powyższych kryteriów wykazują się działalnością, bądź zobowiążą się do społecznej działalności jako wolontariusze. Szczególnie ci współpracujący z naszą Fundacją.

W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości prosimy o kontakt:

Fundacja Fundusz Lokalny SMK

Koćmierzów 2

27-650 Samborzec

Tel: 607 560 016; 531 586 222

e-mail: fundacjasmk@gmail.com

Podziel się informacją za pomocą: