PRZYŁĄCZ DO NAS! TWORZYMY PARTNERSTWO WIŚLANE

Zaproszenie do udziału

Wisła i San posprzątany (przynajmniej na trochę i na krótkim odcinku) a więc można przystąpić do kolejnej odsłony wiślanego partnerstwa. Po pierwsze rozdaliśmy wstępne deklaracje udziału (w załączeniu). Dzięki akcji 8 kwietnia udało nam się nawiązać kontakt z kilkoma niezależnymi grupami, które działają dla Wisły. Mamy też dość obszerną listę propozycji nazw dla partnerstwa, aczkolwiek nadal czekamy na kolejne pomysły. Dotychczas wpłynęły do nas następujące propozycje:

1. Pod wspólną banderą
  23. Wisła zobowiązuje
  24. Vistula la Polonica
  25. Wisla ad Poloniae

Łódka pychówka zamówiona, drzewo na jej budowę już schnie.

Co dalej?

1. Zbieramy deklaracje udziału (zachęcamy do wypełnienia formularza); Deklaracja udziału
  2. Niedługo ogłosimy mały konkurs na najbardziej właściwą nazwę partnerstwa wiślanego;
  3. Po wyborze nazwy spróbujemy opracować 2-3 projekty loga i banderę partnerstwa;
  4. Szukamy koordynatora spływu wiślanego do Warszawy – zapraszamy do kontaktu z Fundacją;
  5. Czekamy na zgłoszenia projektów wiślanych. Właśnie trwa nabór w konkursie „Działaj Lokalnie”. W tym roku, dla uczczenia Roku Rzeki Wisły wprowadziliśmy scieżkę tematyczną pod nazwą „Działamy dla Wisły”. 10.000,00 czeka. Zachęcamy organizacje i grupy nieformalne z terenu powiatu tarnobrzeskiego i stalowowolskiego. Wnioski można składać do 18 maja. Więcej informacji w zakładce „Ośrodek Działaj Lokalnie”.

opr. Stanisław Baska