„POD WSPÓLNĄ BANDERĄ” – CO DALEJ?

29 czerwca w Kępiu Zaleszańskim gmina Zaleszany odbyło się kolejne spotkanie uczestników spływu „Sandomierza – Warszawa”. Jak się okazuje, Wisła łączy i w tegorocznym spływie zamierza wziąć udział znacznie większa grupa osób i organizacji niż w 2016 r.  Mało tego – w spływie zauczestniczą nowe ekipy.

Z zapowiedzi wynika, iż z Gminy Zaleszany spodziewać się można 4 lub nawet 5 zespołów (Zaleszany, Kotowa Wola, Zbydniów, Skowierzyn), Stalową Wolę reprezentować będzie drużyna OSP, Gminę Pysznica 2 członków Stowarzyszenia „Sudolanie”, honoru Radomyśla nad Sanem ratować będzie OSP Rzeczyca Okrągła, Nowa Dęba zgłosiła wolę płynięcia a z powodu braku łodzi zadeklarowała samochód (zabezpieczenie logistyczne), Baranów Sandomierski zapewne reprezentować będzie drużyna z Dymitrowa Małego. Oprócz tego mamy zespoły osób prywatnych z gminy Samborzec i Miasta Sandomierza (wędkarze, ekolodzy, przyjaciele WisłyJ). Jak dobrze pójdzie 10 łodzi wyruszy w 28 lipca z Sandomierza aby 1 sierpnia reprezentować nasz region w obchodach Powstania Warszawskiego. Po drodze, jak w ubiegłym roku chcemy skorzystać z gościnności naszej Królowej Wisły, która w tym roku świętuje 550 rocznicę przyłączenia do Macierzy.

Przy okazji, na spotkaniu uczestnicy zagłosowali na nazwę naszego wiślanego partnerstwa. Zwycięska nazwa partnerstwa brzmi: „Napędzani Wisłą”, na podium znalazła się „Łączy nas Wisła” i „Pod wspólna banderą”. Możemy więc tworzyć logo i materiały promocyjne.

opr.

Stanisław Baska