POD PRĄD Z WISŁĄ

Jeszcze tylko 2 dni dzielą nas od startu. W tegorocznym spływie udział bierze 12 jednostek z blisko 60 osobową załogą. W wyprawie wiślanej, koordynowanej w ramach partnerstwa „Napędzani Wisłą” biorą udział jednostki z gminy Sandomierz, Samborzec, Zaleszany, Baranów Sandomierski, Stalowa Wola, z załoga z województw lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Partnerami i realizatorami wyprawy są następujące organizacje i osoby:

1. Ochotnicza Straż Pożarna w Kotowej Woli
  2. Ochotnicza Straż Pożarna w Zaleszanach (2 jednostki)
  3. Ochotnicza Straż Pożarna w Zbydniowie
  4. Ochotnicza Straż Pożarna w Stalowej Woli
  5. Ochotnicza Straż Pożarna w Dymitrowie Małym
  6. Chorągiew Ziemi Sandomierskiej
  7. Koło na 19 PZW w Zaleszanach
  8. Chorągiew Ziemi Sandomierskiej
  9. Gościniec Koćmierzów
  10. Marek Bażant
  11. Grzegorz Korona

Tegoroczna wyprawa możliwa jest dzięki wsparciu i pomocy takich instytucji i organizacji jak: @Lokalne Partnerstwa PAFW, Gmina Zaleszany, Gmina Baranów Sandomierski, Gmina Stalowa Wola, Gmina Nowa Dęba, Powiat Stalowowolski, Firma Dwa Żywioły z Kazimierza Dolnego, Fundacja Rok Rzeki  Wisła, Gościniec Koćmierzów. Dziękujemy za udzielone wsparcie finansowe i rzeczowe.

Tegoroczna wyprawa ma tez drugie oblicze. Część załóg postanowiła wrócić Wisłą z powrotem. Pod prąd, w stronę źródła.

Zapraszamy do Sandomierza, 29 lipca na Bulwar im. Marszałka Piłsudskiego. Ruszamy o 9.00.