Okiem Napędzanych Gala Orderu Wisły 2020

opublikowano w: Aktualności | 0

Od kilku miesięcy „Napędzani…” żyli nadchodzącą „Galą Orderu  Wisły 2020”,
która jest świętem wodniackiego środowiska ludzi Wisły i jej dorzecza. W dniach 28 luty-01 marca 2020 r. w Sandomierzu spotkało się stu kilkudziesięciu koleżanek i kolegów – wszyscy zafascynowani nurtem „Królowej Polskich Rzek”. Ten czas tak długo oczekiwany i szykowany upłynął za szybko. Pozostał niedosyt dyskusji, wspomnień, gawęd i toastów.

Dniem „Napędzanych…” był piątek – pierwszy dzień naszego świętowania. Na Sandomierskim Rynku stanęło 6 łodzi, od wysłużonej staruszki która na co dzień zdobi koćmierzowski Gościniec po najnowsze dzieło naszych miejscowych szkutników Jurka I Józka – „Drzazga” . Dodatkowo „Halynka K” ustawiona została na dziedzińcu zamkowym – to pierwsza lub jedna z pierwszych łodzi tegorocznego mistrza szkutnictwa, kolegi Wichmana. Nasz fundacyjny SMyK mógł spoglądać i podziwiać, bowiem to od niego zaczęła się przygoda wielu z nas, którzy przystąpili do partnerstwa „Napędzani Wisłą”.

Wspomnieć należy, iż zaszczyciły nas dwie niezwykłe łodzie, dwa czółna jednopienne: jedne  naszego mistrza Kazimierza Bąka – 12 metrowa wspaniała jednostka i małe czółno z Warszawy kolegi Marka.

Piątkowy wieczór planowaliśmy – wspominkami przy przeglądzie zdjęć z ostatniego roku w knajpce na Sandomierskim Rynku. Lecz rzeczywistość nas zaskoczyła. Dojechało tylu naszych przyjaciół. Knajpka „Złoty Ptak” nie widziała chyba jeszcze takiego gwaru i tak pięknego operowego głosu. „Przybywajcie za rok” to usłyszałem następnego dnia od personelu. W mnogości dyskusji i rozmów powstało kilka wspaniałych pomysłów, które mamy nadzieje że zaowocują wspaniałymi przygodami na toni rzecznych fal i nie tylko. Pełna informacja o „Gali 2020” – https://www.facebook.com/orderwisly/

opr. Marek Bażant

Podziel się informacją za pomocą: