Nadchodzi czas rozliczeń z fiskusem – zbieraj się na 1%

Nasza Fundacja jak co roku prosi o przekazanie 1% z podatku PIT  na fundacyjny fundusz stypendialny, z którego pomagamy rozwijać talenty uzdolnionej młodzieży mającej trudną sytuację materialną. Dodatkowo, w tym roku zachęcamy do przekazywania 1% na wydarzenia związane z działaniami wiślanymi i 100-ną rocznicą Niepodległej.

Zapraszamy o wsparcie tak ważnych dla naszego regionu działań.

Jednocześnie oświadczamy, iż wszystkie środki uzyskane z darowizn 1% przeznaczane są dla beneficjentów działań Fundacji. Z tych środków nie finansujemy wynagrodzeń, działań promocyjnych czy administracyjnych. Nasze programy stypendialne i inicjatywy wiślane prowadzone są społecznie przez naszych wolontariuszy i członków Fundacji.

Nasz KRS to: 0000 402 564

Kto chce wspierać uzdolnioną młodzież niech w swój PIT wpisze „1% dla młodych zdolnych”. Wszystkie inne wpłaty zostaną pożytecznie wykorzystane dla naszej Wisły i wsparcie inicjatyw związanych ze świętowaniem rocznicy Niepodległości.

Ale to nie cała nasza propozycja. Nie trzeba być organizacją OPP aby pomagać innym wykorzystując swoje i znajomych odpisy z podatku PIT. Jako organizacja lub osoba fizyczna można samodzielnie wyznaczyć cel społeczny i zbierać na jego realizację pieniądze z podatku dochodowego. Wystarczy założyć grupę OPP i dołączyć do Fundacyjnej Grupy OPP. Szczegóły w załącznikach.

Zapraszam
Stanisław Baska