Nabór wniosków do konkursu Działaj Lokalnie IX 2015

Działaj Lokalnie – konkurs grantowy do 6000 zł – nabór do 22 maja 2015

Fundacja Fundusz Lokalny SMK kolejny rok ma przyjemność współpracować z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce przy realizacji Programu Działaj Lokalnie Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Program Działaj Lokalnie skierowany jest do: organizacji pozarządowych posiadających osobowość prawną (tj. fundacji, stowarzyszeń, oddziałów Caritas zarejestrowanych w KRS lub klubów sportowych zarejestrowanych w ewidencji Starosty Powiatowego); grup nieformalnych – nieposiadających osobowości prawnej. Projekt może być realizowany w miejscowościach do 20 tysięcy mieszkańców na terenie gmin: Zaleszany, Pysznica, Gorzyce, Bojanów, Grębów, Nowa Dęba, Baranów Sandomierski.

Termin składania wniosków: od 15.04.2015 do 22.05.2015 przez generator on-line

Realizacja inicjatyw: od 1.06.2015 do 31.12.2015

Planowana kwota na konkurs to min. 55 tyś. PLN

Wnioski przyjmowane są wyłącznie on-line przez generator wniosków znajdujący się pod adresem: http://system.dzialajlokalnie.pl/Oprócz realizacji projektów zgodnych z regulaminem konkursu, w tym roku po raz pierwszy mamy ścieżkę tematyczną: „25 lat samorządności” – czekamy na różne pomysły jak upamiętnić to wydarzenie np. debaty, konkursy, imprezy plenerowe, biegi, sadzenie drzew, kluby dyskusyjne, spotkania z historykami, przedstawicielami samorządów, wywiady w formie papierowej lub nagrania kamerą. Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami konkursu oraz materiałami pomocniczymi przy realizacji inicjatywy. Osoby zainteresowane konkursem zapraszamy na spotkania informacyjne – harmonogram spotkań w załączniku.

KONKURS:

Zgarnij gadżety promujące program Działaj Lokalnie! Co należy zrobić? Masz 2 opcje:

1)Czytając ogłoszenie o programie w lokalnej gazecie, zrób skan lub zdjęcie artykułu i prześlij na adres: fundacjasmk@gmail.com – pierwsze 10 osób otrzymuje gadżety.

2)Druga opcja – pierwsze 5 osób, które udostępni informację o konkursie ze strony: https://www.facebook.com/FFLSMK oraz „polubi” profil Fundacji – również otrzymuje gadżety.