Na przekór słabościom. 40 dni, 9 krajów, jeden cel.

opublikowano w: Aktualności | 0

W ubiegłym tygodniu gościliśmy liderów Ośrodka Działaj Lokalnie z Futomy na Podkarpaciu. Dzisiaj zapraszamy na spotkania z liderką Fundacji „Pokolenie” z Tczewa (woj. kujawsko-pomorskie), która wybrała się w samotną podróż z Gdyni do Grecji. Podróż z konkretnym przesłaniem.

Od liderki:

„Jest to opowieść o samotnej podróży rowerem z Gdyni do Grecji.  Waja Jabłonowska Greczynka i Polka opowie Wam o swojej rowerowej wyprawie spod Muzeum Emigracji w Gdyni do Megalo Seirini, górskiej wioski w Grecji, w której rozpoczęła się historia uchodźcza jej rodziny. To będzie opowieść jak uruchomić w sobie odwagę i zbudować motywację do zrealizowania marzenia, które wydaje się nierealne. Opowieść o pięknie krajobrazów i ludzi spotkanych w drodze”.

Od liderki dla organizatorów

1 godzina mojej relacji, pokaz zdjęć i potem odpowiedzi na pytania, dyskusja jak długo ludzie będą chcieli rozmawiać. Ja  opowiadam o  samej podróży, przygodach, kilku zabawnych ale też o trudnych momentach, zmaganiu się z własnymi słabościami fizycznymi i psychicznymi. O tym, że pomysł zrodził się historii mojej rodziny, która w 1949  zmuszona do ucieczki z Grecji z powodu wojny domowej, znalazła dom w Polsce. O tym jak serdeczne było przyjęcie przez polskie społeczeństwo i o dysonansie ze współczesnym podejściem do uchodźców.

Potrzebuję rzutnika, niczego poza tym.

Waja gości w Sandomierzu i okolicy.  Jeszcze można zorganizować z Nią dodatkowe spotkanie o podróży.  Jest wolne przedpołudnie w dniu 5 listopada oraz cały dzień 8 listopada. Kontakt: wjablonowska@icloud.com

 

Podziel się informacją za pomocą: