Młodzieżowa Grupa Działania z Samborca – „Nasza droga do Cannes”

Projekt „Nasza droga do Cannes” został zrealizowany w terminie od 5 listopada do 7 grudnia 2012 roku, na terenie Gminy Samborzec i dotyczył przeprowadzenia warsztatów filmowych, stworzenia scenariusza oraz nakręcenia filmu dokumentalnego o mieszkańcach Gminy Samborzec. Owocem projektu jest 23-minutowy film dokumentalny pt. „Linia czasu”, którego twórcami są członkowie Młodzieżowej Grupy Działania.

Podczas wspólnych spotkań i warsztatów młodzież ustaliła  wewnętrzny podział ról, scenariusz filmu i sposób realizacji poszczególnych działań. Następnie młodzi twórcy przeprowadzili  i nagrali kilka wywiadów z mieszkańcami Gminy Samborzec. Ostatecznie w  filmie zaprezentowano 6 wywiadów, które najbardziej odpowiadały scenariuszowi.

W ramach upowszechnienia rezultatów projektu odbyła się publiczna premiera filmu w świetlicy wiejskiej w Samborcu, na którą zostali zaproszeni przedstawiciele społeczności lokalnej; odbyły się także projekcie filmu w Zespole Placówek Oświatowych w Samborcu i Chobrzanach, w których brali udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceum.

Informacje o projekcie dostępne są na stronie Urzędu Gminy www.samborzec.pl oraz na portalu społecznościowym Facebook.  Film można również obejrzeć na youtube.com.