Młodzi reporterzy na dużym ekranie – Działaj Lokalnie VIII – 2014

opublikowano w: Aktualności | 0

„Pierwszy tydzień roku szkolnego był bardzo pracowity dla Małych Reporterów z Chłopskiej Woli, gdyż trzeba było zmontować materiał filmowy nagrany w trakcie warsztatów, odbyła się również zaplanowana wizyta w Telewizji Miejskiej Stalowa Wola, a w sobotę długo wyczekiwany „Piknik pod gwiazdami”…

Wszyscy, którzy przybyli w sobotni wieczór na plac zabaw w Chłopskiej Woli nie mogli się nudzić. Wśród gier i zabaw dla dzieci było m. in. tradycyjne już u nas przeciąganie liny pomiędzy dziewczynkami i chłopcami (tym razem dziewczyny nie dały szans chłopakom, którzy w końcowej fazie byli wspomagani nawet przez strażaków), rzut kaloszem strażackim czy trafianie krążkiem hokejowym do celu. Dla małych i dużych fanów motoryzacji przygotowane były samochody sterowane RC i każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności w kierowaniu takim pojazdem. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymywali nagrody. Już przed piknikiem na boisku pojawił się wóz strażacki i strażacy z jastkowskiej OSP, którzy przygotowują się do zawodów powiatowych. Po kilku próbach wystartowali z ćwiczeniem bojowym i ukończyli go w iście mistrzowskim stylu i czasie, bo niektórzy z widzów nawet nie zdążyli zauważyć, kiedy ćwiczenie się skończyło. Wszyscy chętni mogli oczywiście spróbować swoich sił w roli strażaka: przymierzyć hełm i polać wodą teren boiska.

Gdy już wystarczająco się ściemniło przyszedł czas na prezentację dokonań Małych Reporterów, czyli wyświetlenie wywiadów i reportaży na dużym ekranie. Tłumnie zgromadzeni widzowie, co chwilę wybuchali śmiechem oglądając relację z poprzedniego pikniku, a także wesoły reportaż z zajęć w ramach warsztatów reportersko-dziennikarskich. Na koniec zaprezentowany został cykl wywiadów pod tytułem „25 lat wolności. O co tak naprawdę chodzi?”, bo realizowany projekt swoja tematyką nawiązywał właśnie do wydarzeń z 1989 roku i miał na celu przybliżenie młodzieży tej właśnie rocznicy. Mali Reporterzy za swoją pracę zostali nagrodzeni gromkimi brawami i otrzymali upominki, które wręczali bohaterowie wywiadów, czyli marszałek Zygmunt Cholewiński, starosta Mariusz Sołtys i wójt Tadeusz Bąk. Na wszystkich uczestników czekała też kiełbaska i pyszne ciasta przygotowane przez gospodynie z Chłopskiej Woli. Zakończeniem pikniku było kino plenerowe pod gwiazdami, a w nim projekcja filmu „300 mil do nieba”.

Piknik i warsztaty zorganizowane zostały w ramach projektu „Mali reporterzy na dużym ekranie” realizowanego przez Radę sołecką sołectwa Chłopska Wola i zostały dofinansowane ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Zbydniowie, środków gminy Pysznica i środków funduszu sołeckiego sołectwa Chłopska Wola.”

Podziel się informacją za pomocą: