„MŁODZI GŁOSUJĄ” – WYBORY PARLAMENTARNE 2015

opublikowano w: Aktualności | 0

Rozpoczęła się rekrutacja do kolejnej edycji ogólnopolskiego programu edukacji wyborczej – „Młodzi głosują”!

25 października zagłosujemy w wyborach powszechnych do Sejmu i Senatu RP.  Jak pozytywnie wpłynąć na frekwencję, zainteresowanie polityką i poczucie sprawczości szczególnie wśród młodych ludzi? – to pytania, które często powracają w debacie publicznej z okazji wyborów. Młodzi głosują to program, który od 1995 roku pokazuje, że młodzi ludzie chcą i potrafią być aktywnymi oraz świadomymi obywatelami i obywatelkami.

W ramach programu Młodzi głosują uczniowie i uczennice gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych przygotowują i przeprowadzają w swoich szkołachsymulację wyborów powszechnych. Dodatkowo organizują działania edukacyjne i prowadzą projekty młodzieżowe takie jak debaty, zajęcia z zakresu edukacji wyborczej oraz kampanie profrekwencyjne.

Symulacje wyborów parlamentarnych w ramach Młodzi głosują odbędą się 19 października na zasadach podobnych do wyborów powszechnych. Wyniki zostaną opublikowane 26 października.

Program towarzyszy wszystkim wyborom od roku 1995, w każdej edycji pracuje z nami ponad 1200 szkół. Program w szkołach prowadzony jest przez samą młodzież, do tej pory w roli organizatorów wystąpiło około 50 000 uczniów i uczennic, w wyborach przez nich przygotowanych wzięło udział ponad 3 miliony uczniów i uczennic.

Uczestnictwo w wyborach jest w pewnym sensie nawykiem, który wyrabia się poprzez samo głosowanie. Program Młodzi głosują jest narzędziem wyrabiania tego nawyku i może dzięki temu przyczynić się do kształtowania postaw obywatelskich wśród młodych obywateli, a co za tym idzie zwiększenia frekwencji. Aby nie zostać biernym dorosłym, trzeba doświadczyć własnej aktywności obywatelskiej już w młodości – mówi dr Jacek Strzemieczny, prezes Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej. Głos oddany do szkolnej urny przez młodych ludzi jest dla nich często pierwszą szansą wyrażenia własnego zdania w sprawach ważnych dla kraju.

Aby zgłosić szkołę do programu należy wypełnić formularz na platformie: www.mlodzi.ceo.org.pl/rejestracja

Zapraszamy do udostępniania materiałów graficznych i zdjęć.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat Młodzi Głosują zapraszamy do kontaktu

Urszula Cyrynger & Mateusz Wojcieszak

e-mail: mlodzi@ceo.org.pl

tel. (22) 825-05-50 wew. 110

facebook.pl/MlodziGlosuja

Zapraszmy do publikowania materiałów graficznych dostępnych TUTAJ.

Podziel się informacją za pomocą: