MASZ GŁOS, MASZ WYBÓR – NABÓR DO 12 KWIETNIA

opublikowano w: Aktualności | 0

Szanowni Państwo,
zapraszamy do przyłączenia się do tegorocznej edycji akcji Masz Głos, Masz Wybór, organizowanej przez Fundację S. Batorego. Zgłoszenia do akcji przyjmowane są do 12 kwietnia.

W wielu gminach na pewno sporo można poprawić i zmienić na lepsze. W ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór pomagamy uczestnikom zrealizować pomysły na zmianę swoich miejscowości. Pokazujemy, jak przekonać nowe władze, by informowały i konsultowały swoje działania z mieszkańcami. Pomagamy wprowadzić budżet obywatelski i przeznaczyć go na projekty naprawdę przydatne lokalnej społeczności. Podpowiadamy, jak zrealizować inicjatywę lokalną dzięki swojej pracy lub środkom pozyskanym od gminy. Wspólnie dbamy o nasze otoczenie – parki, place zabaw, boiska. Zmieniamy na lepsze biblioteki, domy kultury i ośrodki sportu.

W tym roku przygotowano dla Państwa 5 ścieżek działania:
Budżet obywatelski
Dostępni samorządowcy
Inicjatywa lokalna
Lepsze instytucje
Przestrzeń dla ludzi

Aby przystąpić do akcji należy odwiedzić stronę internetową www.maszglos.pl, do 12 kwietnia zarejestrować się i wybrać ścieżkę działania. Koordynatorzy poszczególnych zadań skontaktują się z uczestnikami i pomogą rozpocząć akcję.

Co daje udział w akcji?
• Okazję do zmiany swojej gminy na lepsze.
• Szansę na poznanie ludzi z całej Polski, którzy działają na rzecz swoich miejscowości.
• Możliwość wzięcia udziału w szkoleniach, na których można poznać swoje prawa, uzyskać wiedzę, jak zmieniać okolicę i jak nagłaśniać działania.
• Wsparcie od ekspertów, w tym specjalistów od prawa i kontaktów z mediami.
• Ciągły kontakt z doświadczonym koordynatorem lub koordynatorką, którzy będą wspierają uczestników w codziennej pracy i kontaktach z urzędami.
• Możliwość uzyskania minigrantu w wysokości 500 zł.
• Prawo do używania loga akcji Masz Głos, Masz Wybór.
• Szansę na otrzymanie nagrody Super Samorząd, którą wręczamy co roku za najskuteczniejsze działania.

Podobnie, jak w latach poprzednich, udział w akcji jest nieodpłatny, a uczestnicy otrzymają pomoc Fundacji im. Stefana Batorego. Uczestnicy mają szansę wziąć udział w dwóch szkoleniach ogólnopolskich i szkoleniach regionalnych, które zostaną poprowadzone przez ekspertów z Centrum OPUS, Pracowni Zrównoważonego Rozwoju, Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia i Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides. Eksperci będą również wspierać uczestników na co dzień poprzez e-mail i telefoniczne porady, a nawet wizyty w gminach.

Zapraszamy!
Więcej informacji:
www.maszglos.pl

Podziel się informacją za pomocą: