Konferencja prasowa rozpoczynająca działania związane z organizacją III Festiwalu Miasto Młodych Artystów

Dnia 14 maja 2015 roku w pocysterskich klimatach zostały odkryte szczegóły na temat III edycji Festiwalu Miasto Młodych Artystów przekazane od samych organizatorów.  Dlaczego wybrano akurat pocysterski ogród na konferencję prasową?

Konferencja rozpoczęła się o godzinie 14:00 w ogrodzie pocysterskim w Koprzywnicy. Skupiła media lokalne, lokalny samorząd oraz osoby zainteresowane. Na pytania mediów odpowiadali: Burmistrz Miasta i Gminy Koprzywnica Pan Marek Jońca, Prezes Fundacji Fundusz Lokalny SMK Pan Stanisław Baska oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Pani Alicja Stępień. Wybór miejsca ani osoby nie były przypadkowe. Organizatorami III Festiwalu Miasto Młodych Artystów jest Fundacji Fundusz Lokalny wraz z miastem i gminą Koprzywnica. Natomiast Festiwal odbędzie się w pięknej scenerii na terenie klasztoru pw. Św. Floriana oraz ogrodu pocysterskiego.
Ważną informacją jest że Festiwal odbędzie się 21 czerwca 2015 roku. Już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału biernego i czynnego w Festiwalu.
Jak co roku czeka na uzdolnioną artystycznie młodzież 7 scen: literacka, filmowa, fotograficzna, taneczna, teatralna, muzyczna oraz plastyczna. Zainteresowani i uzdolnieni w wieku od 13 do 25 lat już mogą składać swoje kandydatury. Nabór wniosków upływa z dniem 5 czerwiec 2015 r.