III Wiślany Rejs Niepodległości – zapraszamy

Serdecznie zapraszamy do osobistego udziału jak i do relacjonowania naszego, chyba już tradycyjnego 🙂 Wiślanego Rejsu Niepodległości. W tym roku mamy już 3. jego edycję. Płyniemy na trasie Sandomierz – Baranów Sandomierski – Tarnobrzeg – Sandomierz.

Zaczynamy już w sobotę. Na sandomierskim odcinku Wisły, w godzinach przedpołudniowych Fundacja Fundusz Lokalny SMK i Polski Związek Wędkarski Oddział Tarnobrzeg organizuje II Zawody Wędkarskie o Puchar „Dwa Brzegi”. W niedzielę, w Starym Porcie, o 10.00 startujemy z III Rejsem Niepodległości i płyniemy do Baranowa Sandomierskiego. Tam, w godzinach 17.00-22.00 wspólnie z partnerami: Towarzystwem Historycznym Ziemi Baranowskiej „Mały Wawel”, OSP Baranów Sandomierski, Zarządem Osiedla Baranów Sandomierski i mieszkańcami, w wigilię Święta Niepodległości będziemy śpiewać i wspominać dawne jak i współczesne czasy. W niedzielę o 9.00 wspólna msza w baranowskim kościele parafialnym pw. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela zauczestniczyć we mszy świętej Ojczyzny, a po złożeniu kwiatów przy obelisku upamiętniającym 100 lat Niepodległej na Rynku, w pochodzie z flagami isztandarami powrócić na nasze wiślane jednostki.

Startujemy do Sandomierza o godz. 11.11. Ok. 12.00 krótka przerwa na wysokości mostu w Nagnajowie, aby wraz z całą Polską odśpiewać Hymn Polski. Następnie, o 12.30 czeka nas „niepodległościowa” biesiada z kolejnym partnerem rejsu – tarnobrzeskim Towarzystwem Krzewienia Kultury Fizycznej. W godzinach 14.00 – 16.00 – jesienna przygoda na pięknej Wiśle. O 16.00 chcemy spotkać się z powracającym z Zawichostu Flisem Niepodległości i wspólnie wpłynąć do Starego Portu w Sandomierzu. O 17.00 jak zwykle – podsumowanie 3 Dni Niepodległej A.D. 2019 w Gościńcu Kocmierzów, gdzie omówimy kolejne plany wiślane to jest jesienne sprzątanie Wisły w dniu 23 listopada oraz wspólne wyciąganie łodzi na zimowanie połaczone z urodzinami (1) jednostki „Zawiszy”, którymi 30 listopada zakończymy aktywny, wodniacki rok 2019.
III Rejs Niepodległości odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Sandomierza, Wójta Gminy Zaleszany, Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski.
Szczegółowy program i plakat imprez w załączeniu.

Zapraszamy do udziału w całym wydarzeniu. Można też wziąć udział w części Rejsu np. wsiąść na nasze jednostki w niedzielę i podpłynąć pod ujście Koprzywianki. Powrót zapewni dubas „Sandomierka”. Kolejne przystanki na trasie Rejsu to: Prom Tarnobrzeg – Ciszyca (gm. Koprzywnica) – zabieramy mieszkańców Tarnobrzega i Koprzywnicy. Również w drodze powrotnej zapraszamy do popłynięcia z nami, począwszy od Baranowa Sandomierskiego. Dla bardziej zajętych czekamy o godz. 17.00 w „Wieży” w Baranowie Sandomierskim. Tam przy ognisku i dziczyźnie serwowanej przez PZŁ Okreg Tarnobrzeg można spotkać się z uczestnikami Rejsu i mieszkańcami nie tylko Gminy Baranów Sandomierski. W tym roku płynie 10 jednostek, które przewiozą mieszkańców Warszawy, Ostrowca Świętokrzyskiego, Katowic, Sandomierza, Samborca, Tarnobrzega, Zaleszan, Koprzywnicy, Stalowej Woli, Gorzyc, Nowej Dęby, Obrazowa. Uczestniczące w Rejsie jednostki to: „Zawisza”, „Wawrzyniec” – „Korona”, Marceli”, „Halyna”, „Ślicznotka”, „SMyK”, dwie jednostki bezimienne oraz Gość Specjalny Kazimierz Bąk, który na swojej dłubance prezentował będzie inny model szkutnictwa wiślanego.

Zapisy na Rejs i dodatkowe informacje o nim można zaczerpnąć u Retmana Rejsu Marka Bażanta, tel: 691-622-829 a informacja o zawodach wędkarskich u koordynatora zawodów – kolegi Roberta Korgi, tel: 500-252-701

Tak w tym roku „orzemy granicę na Wiśle”.

PLAKAT REJSU NIEPODLEGŁOŚCI

PROGRAM REJSU