II Sandomierskie Wianki Flisackie – zaproszenie

opublikowano w: Aktualności | 0

Z udziałem twórców ludowych, animatorów kultury, artystów oraz środowiska wodniackiego w dniach 21-23 czerwca br. na Bulwarach im. Marszałka J. Piłsudskiego w Sandomierzu  (Stary Port) odbędą się „II Sandomierskie Wianki Flisackie”. Organizatorem wydarzenia jest  Sandomierskie Centrum Kultury, Grupa Napędzani Wisłą oraz Fundacja Fundusz Lokalny SMK.

Wieloletnie doświadczenia organizatorów oraz doskonałe warunki lokalizacyjne (miejsce, udział turystów i mieszkańców miasta) spowodowały, iż impreza ta na trwale wpisała się w kalendarz dużych, regionalnych imprez. Tym samym niniejsze wydarzenie, poza walorami kulturowymi jest doskonałą okazją do promocji instytucji biorących udział w organizacji oraz twórców ludowych, w tym Kół Gospodyń Wiejskich, producentów produktów lokalnych i tradycyjnych w promowaniu swojej aktywności jak i sprzedaży produktów przez nich wytwarzanych.

Pragniemy więc zaprosić Państwa samorząd oraz lokalne instytucje do udziału w kreowaniu tego wydarzenia. Możemy udostępnić przestrzeń dla instytucji i organizacji działających na terenie Państwa samorządu w czasie wydarzenia, tak aby miały możliwość swobodnej ekspozycji swojego dorobku i twórczości.  Jednocześnie informujemy, iż ze względu na koszty jakie muszą ponieść organizatorzy (opłaty lokalne, bezpieczeństwo, wynajem namiotów wystawienniczych, promocja wydarzenia, etc)  zwracamy się do Państwa o współfinansowanie wydarzenia w kwocie 1000,00 PLN. W zamian za udzielone wsparcie finansowe deklarujemy:

  1. uzyskanie tytułu „Partner Wydarzenia”,
  2. promocję Państwa instytucji przed, w trakcie i po wydarzeniu na dedykowanej stronie Wydarzeniu www
  3. umieszczenie informacji o Państwa instytucji w materiałach drukowanych,
  4. bezpłatne stoisko dla twórców ludowych, rekomendowanych przez Państwa do udziału w wydarzeniu.

Istnieje również możliwość włączenia Państwa szkół i przedszkoli do rodzinnego konkursu artystycznego, adresowanego do dzieci w wieku 4-15 lat, którego tematyka ma nawiązywać do tradycji  i obrzędowości Nocy Świętojańskiej oraz sandomierskich tradycji flisackich oraz konkursu na „Najpiękniejszy Wianek Sandomierski”. Dodatkowa wkład finansowy z Państwa strony w kwocie 1000,00 PLN pozwoli na nagrodzenie uczestników zarówno drobnymi nagrodami czy bonami na zakupy edukacyjne ale na zorganizowanie dla max. 3 laureatów i ich opiekunów pasjonującej i edukacyjnej wyprawy wiślanej na trasie Baranów Sandomierski – Sandomierz lub Sandomierz – Zawichost, połączonej z edukacją bezpiecznego zachowania się na wodzie oraz poznawaniem historii miejsc odwiedzanych.

Mamy nadzieję, że również i Państwa instytucja wesprze organizację II Sandomierskich Wianków Flisackich, które stały się miejscem promocji regionu Ziemi Sandomierskiej.  Informacje o wydarzeniu podawane będą sukcesywnie na naszym portalu www.fundacjasmk.com.  Ze względu na czas realizacji prosimy o szybką odpowiedź w terminie do 03.06.2024 r. Informację prosimy przekazać na adres mailowy: fundacjasmk@gmail.com .  W przypadku, w co głęboko wierzymy, pozytywnej odpowiedzi przekażemy niezbędne informacje o formalnej stronie współpracy.

Podziel się informacją za pomocą: