II Gala już za nami

II Gala już za nami. Zostały wspomnienia i pomysły na 2020 r. Fundacja, operator wydarzenia serdecznie dziękuje osobom i organizacjom za wsparcie, pomoc i zaangażowanie. Tylko dzięki blisko 50 partnerów i sponsorom możliwa była organizacja wydarzenia, które przyciągnęło flisaków, szkutników i wodniaków z całej Polski: znad Odry, Warty, Nidy, Sanu, Przemszy i oczywiście naszej Królowej Wisły.

Blisko 150 osób świętowało wybór II Kawalera Orderu Rzeki Wisły, którym w 2019 r. został Jarosław Kałuża z Krakowa, współinicjator Roku Rzeki Wisły oraz pomysłodawca i realizator Flisu Królewskiego. Gratulacje dla Kawalera i nasza mała satysfakcja – Fundacja, jako jedna z 3 instytucji rekomendowała Jarosława do nagrody Kawalera ORW.

Tegoroczna Gala, poza wyborem II Kawalera Orderu Rzeki Wisły przyniosła nowy laur – Mistrz Szkutnictwa Tradycyjnego, przyznany przez środowisko dla szkutnika Wacława Witkowskiego. Dodatkowymi atrakcjami Gali były również niedzielne warsztaty „W jakiej kocham się Wiśle”, panel dyskusyjny „Przyszłość Wisły, Wisła Przyszłości”. Dużo pozytywnych emocji wzbudził konkurs dla przedszkolaków „Szaman z rzeki”, którego finał w sandomierskim kinie Starówka zgromadził blisko 50 osób – rodziców i dzieci. Nie obyło się od już „stałych fragmentów” – uroczysta msza św. w kościele pw. Nawrócenia Św. Pawła Apostoła, korowód od kościoła do Zamku Kazimierzowskiego, toastów „Od Pienin po Kaszuby” w gościnnej „Ciżemce” czy sobotnich warsztatów szkutniczych w sandomierskim Ratuszu. Całość uświetnił wernisaż fotografii pod znamienitą nazwą: „Powidoki wiślane szypra Kałuży”. A przed nami, do opracowania, zainspirowany Galą – „Rocznik Wiślany A.D. 2019”.

Zobacz relację partnera medialnego Gali – iTV Wisła

Zapraszamy za rok!