I Ryza Flisacka – zaproszenie do współpracy

opublikowano w: Aktualności | 0

Partnerstwo „Napędzani Wisłą” oraz Fundacja Fundusz Lokalny SMK oraz Sandomierskie Centrum Kultury organizuje I Ryzę Flisacką na trasie Sandomierz – Warszawa. Ryza odbywa się w ramach wydarzenia „II Sandomierskie Wianki Flisackie”, które odbędą się w dniach 21-23 czerwca 2024 r.

Poprzez Ryzę, którą przewozić będziemy produkty Ziemi Sandomierskiej (miody/ wina/ jabłka, wyroby z wikliny, drewna, żelaza, etc.) na trasie Sandomierz – Warszawa promować będziemy nasz region, który umownie określamy „W widłach Wisły i Sanu”, historycznie odnosząc się do Ziemi Sandomierskiej i Puszczy Sandomierskiej czy obszaru oddziaływania kultury lasowiackiej.

Tegoroczna Ryza jest „wersją” eksperymentalną i testową. W zamierzeniach na 2025 r., jest organizacja  II Ryzy Sandomierskiej oraz I Ryzy Lasowiackiej (obie ryzy spotkają się u ujścia Sanu do Wisły) oraz tygodniowe wydarzenie promocyjne na Bulwarach Wisły Warszawskiej związanego z obu ryzami.

Już dziś zapraszamy do włączenia się w to nowe, innowacyjne wydarzenie.

Udział w roli uczestnika / partnera jest możliwy pod warunkiem:

  1. dostarczenia produktów o szacunkowej kwocie 500 PLN lub
  2. przekazaniu środków w wysokości 500 PLN na zakup produktów lokalnych.

Zgłoszenia uczestnictwa prosimy zgłaszać do 15 czerwca br. na adres e-mail: fundacjasmk@gmail.com.

W zgłoszeniu prosimy o podanie propozycji wkładu: finansowy czy rzeczowy. W przypadku wkładu rzeczowego prosimy o podanie jakie to będą produkty / towary oraz ich ilość.

 

Z poważaniem

Stanisław Baska

FFLS MK

Podziel się informacją za pomocą: