Gala Stypendialna 2017

6 grudnia 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaleszanach odbyło się spotkanie „Mikołajki dla seniorów” na którym wiele się działo. Mieliśmy okazję podsumować jeden z projektów programu Działaj Lokalnie, odbyła się Gala Stypendialna, podczas której oficjalnie wręczyliśmy umowy stypendialne. A dodatkowo był to dzień otwarcia biura Fundacji SMK w Zaleszanach! Organizatorem całego wydarzenia było Stowarzyszenie Rodzin DAR któremu dziękujemy.

W tegorocznej edycji programu Działaj Lokalnie realizowanych jest 13 inicjatyw. Jedna z nich pt. „Twoje życie, może stać się darem” zrealizowana została przez Stowarzyszenie Rodzin DAR . Inicjatywa dotyczyła wsparcia psychologicznego osób starszych i samotnych. Podczas podsumowania projektu był czas na rozmowy o dalszych planach. Uwzględniając powstającą świetlicę dla seniorów w gminie Zaleszany.

Kolejnym punktem spotkania było wręczenie stypendiów skierowanych do młodzieży. Co roku Fundacja ogłasza nabór wniosków. Oferujemy stypendia naukowe, artystyczne, umożliwiające rozwój swoich pasji oraz wsparcie w pierwszym roku studiów. Laureatami Stypendium Pomostowego są: z gminy Dwikozy Mateusz Borkowski, z gminy Nowa Dęba Kinga Zięba, z gminy Koprzywnica Dominika Sarzyńska oraz z gminy Baranów Sandomierski Magdalena Kosztur i Paulina Sabo. Tegoroczne stypendia nasza Fundacja przyznała w ramach współpracy z Programem Stypendiów Pomostowych oraz Programem  Stypendialnym Agrafka Agory.

Gratulujemy wszystkim stypendystom za wzorowe wyniki w nauce ale również zaangażowanie społeczne które jest równie ważne w uzyskaniu stypendium. Podziękowania również dla grup sponsorskich z każdej gminy bez których ciężko byłoby nam uzbierać środki.

Cieszymy się, że działania oparte na zasadzie partnerstwa oraz współpracy Fundacji z samorządem dają takie efekty. Podsumowaliśmy dwa ważne dla Fundacji SMK programy Młodzi Gniewani skierowany do młodzieży oraz program Lokalne Inicjatywy.

Miło nam że możemy tak skutecznie współpracować z samorządem ale również z lokalnymi mediami. Dziękujemy oraz zapraszamy do obejrzenia relacji przygotowanej przez iTV Wisla w której znajduje się więcej informacji o ofercie Fundacji SMK.

Zapraszamy do współpracy!