O stypendiach na forum „Dobre Stypendia” w Rzeszowie

opublikowano w: Aktualności | 0

Forum „Dobre Stypendia” to jednodniowe warsztaty przeznaczone dla organizatorów programów stypendialnych – przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządów, uczelni wyższych i firm, zarówno doświadczonych w realizacji programów stypendialnych, jak i początkujących.

Celem regionalnych forów jest promocja profesjonalnie prowadzonych programów stypendialnych wśród organizatorów programów stypendialnych w szczególności z miejscowości do 50 tys. mieszkańców. Spotkania będą poświęcone standardom prowadzenia programów stypendialnych w oparciu o Kartę Zasad Dobrego Programu Stypendialnego. Tematem przewodnim będzie ewaluacja programów stypendialnych. Fora będą stanowiły również okazję do rozmowy nt. nowoczesnego, skutecznego sposobu komunikacji o stypendiach.

Spotkania mają służyć będą identyfikacji najważniejszych problemów, z jakimi borykają się organizatorzy programów stypendialnych w lokalnych społecznościach i zebranie ich w celu przygotowania oferty szkoleniowej dla organizatorów i stypendystów. W czasie warsztatów będą spisywane ciekawe przykłady dobrych praktyk w zakresie sposobów współpracy organizatorów programów stypendialnych z lokalnymi partnerami i samymi stypendystami, pozyskiwania funduszy na stypendia oraz realizacji zasady transparentności programów.

Najbliższe spotkanie w formie warsztatowej odbędzie się 22 lutego 2018 r. o godz. 10:00 w Wojewódzkim Domu Kultury, przy ul. Stefana Okrzei 7 w Rzeszowie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Forum Regionalne ma formułę jednodniowych warsztatów. Do udziału w Forum zapraszamy organizatorów programów stypendialnych – przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządów, uczelni wyższych i firm, zarówno doświadczonych w realizacji programów stypendialnych, jak i początkujących.

Udział w Forum da odpowiedzi na pytania:
• Jak pozyskać fundusze na program stypendialny i budować jego stabilność finansową?
• Jak współpracować ze stypendystami i alumnami programu?
• Jak w nowoczesny sposób promować program stypendialny?
• Jak realizować program stypendialny w sposób przejrzysty i angażujący wielu partnerów?
• Jak w kompleksowy sposób ewaluować program stypendialny? Jakie narzędzia temu służą?

Ramowy Program Regionalnego Forum „Dobre Stypendia”:
9:30-10:00 Rejestracja i poczęstunek
10:00-10:10 Powitanie uczestników
10:10-10:25 Prezentacja „Dobrego Programu Stypendialnego”
10:25-10:45 Prezentacja narzędzia autoewaluacji programu stypendialnego
10:45-11:00 Wprowadzenie do warsztatów
11:00-11:45 I sesja warsztatowa
11:45-12:00 Przerwa kawowa
12:00-12:45 II sesja warsztatowa
12:45-13:30 III sesja warsztatowa
13:30-14:00 Podsumowanie sesji warsztatowych
14:00 Poczęstunek

Osoby zainteresowane uczestnictwem w forach regionalnych zapraszamy do kontaktu mailowego: serwis@mojestypendium.org oraz pod numerem telefonu: 22 825 70 22.

Partnerem Głównym i Fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

[źródło: http://www.mojestypendium.pl/59241-2/]

Prosimy o potwierdzenie udziału do 5 lutego 2018 roku poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Liczba miejsc jest ograniczona.

Podziel się informacją za pomocą: