Działaj razem z nami! 15 kwietnia rusza nabór do Działaj Lokalnie

Już niebawem startujemy z kolejną edycją Działaj Lokalnie 2019. W tegorocznym konkursie Działaj Lokalnie zwiększamy nasze horyzonty działania. Poza gminami powiatu tarnobrzeskiego (Gmina Baranów Sandomierski, Tarnobrzeg, Gorzyce), i stalowowolskiego  (Zaklików, Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany) po raz pierwszy w obszarze działania Ośrodka Działaj Lokalnie FFL SMK pojawią się wszystkie gminy powiatu niżańskiego (Nisko, Jeżowie, Rudnik nad Sanem, Krzeszów, Jarocin, Harasiuki, Ulanów).

Tak więc, zabieramy się powoli do pracy, planujemy, rozpisujemy, liczymy, zbieramy siły na realizację pomysłów i pytamy się i szkolimy jak lepiej przedstawić swój pomysł w generatorze wniosków.

Jak co roku  wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych oraz poprawie jakości życia. W rezultacie podejmowane działania mają przyczyniać się do budowania lokalnego kapitału społecznego.

W 2019 roku zachęcamy do upamiętnienia 30 rocznicy przemian demokratycznych w Polsce. Ostatnie 30 lat jest najdłuższym dla Polaków, od czasu rozbiorów, doświadczeniem Wolności i nieprzerwanego rozwoju gospodarczego. Rok 2019 to też rocznica 20 lat członkostwa w strukturach NATO i 15 lat w Unii Europejskiej.

W ramach Konkursu realizowanego przez ODL Fundację Fundusz Lokalny SMK w tym roku uruchomiona zostaje ścieżka tematyczna pod nazwą „Dla środowiska naturalnego”. Zachęcamy zatem do realizacji pomysłów w zakresie przyrody, ekologii i czystej małej ojczyzny. Szczególnie zachęcamy do pomysłów z Wisłą i Sanem związanych.

Już niebawem na stronie www.fundacjasmka.pl więcej informacji o projekcie i terminach spotkań informacyjnych oraz regulamin i niezbędne dokumenty. Już dziś możemy powiedzieć: 15 kwietnia rozpoczynamy nabór projektów, który potrwa do 19 maja 2019 r. Zachęcamy do kontaktów z Fundacją, mailowo: fucndacjasmk@gmaiil.com lub administratorka konkursu DL: Elwira Karbarz, tel: 880 186 112, mail: el.tom.karbarz@gmail.com.

Zachęcamy do udziału liderów/ animatorów i organizacje pozarządowe.

Fundacja Fundusz Lokalny SMK