Działaj Lokalnie VIII 2013 – konkurs ruszył !

Fundacja Fundusz Lokalny SMK ogłasza lokalny konkurs grantowy w ramach programu „Działaj Lokalnie”.

Program „Działaj Lokalnie” to program grantowy Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW) realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce (ARFP) od 2000 r. Celem programu jest wspieranie i wzmacnianie inicjatyw obywatelskich, które przyczyniają się do rozwiązywania lokalnych problemów i pobudzania nowych aspiracji w społecznościach do około 20 tys. mieszkańców.

Fundacja Fundusz Lokalny SMK jako Ośrodek Działaj Lokalnie Zbydniów przyzna środki na realizację najlepszych projektów, które aktywizują lokalne społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego oraz przyczyniają się do rozwiązania określonego lokalnego problemu lub zaspokojenia pewnej potrzeby mieszkańców.

Projekty powinny:

– mieć jasno określony cel, dobrze zaplanowane działania, mierzalne rezultaty i rozsądne koszty realizacji,

– być realizowane wspólnymi siłami mieszkańców i instytucji lokalnych,

– w przemyślany sposób angażować zasoby lokalne (naturalne, społeczne, ludzkie i finansowe).

Wnioski można składać od 15 kwietnia do 15 maja 2013 mailowo lub za pośrednictwem generatora wniosków.

Do udziału w programie zapraszamy organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, które mają swoją siedzibę, lub planują prowadzić działania w gminach: Gorzyce, Zaleszany, Zaklików, Radomyśl nad Sanem, Pysznica, Bojanów, Nowa Dęba, Baranów Sandomierski, Grębów.

W dniach 6-10 maja odbędą się dwa spotkania informacyjne (Stalowa Wola i Tarnobrzeg) – bliższe informacje zostaną podane w najbliższym tygodniu. Osoby zainteresowane wsparciem doradczym prosimy o kontakt na adres: stachbas@poczta.onet.plfundacjasmk@gmail.pl.