Cegiełka na odbudowę Dworku Horodyńskich w Kotowej Woli

Fundacja Fundusz Lokalny SMK z dniem 30 grudnia 2019 r. w drodze darowizny (Nr Aktu Notarialnego:10.525/2019) otrzymała od Stowarzyszenia Mieszkańców Odnowy Wsi „WOLAN”  Dwór Horodyńskich w Kotowej Woli. Zabytek wymaga kontynuacji prac budowalnych.

Niezwykła historia Dworu (zobacz: http://atlasrezydencji.pl/kotowa-wola-dwor-krainskich/) oraz tragiczne i trudne chwile jakie budynek przeżywał w okresie powojennym zobowiązują nas do działania. Naszym marzeniem jest aby wszystkie prace budowlane zakończyć w 2024 r., w 250. rocznicę jego wybudowania.

Zamiarem jest utworzenie Ośrodka Dziedzictwa Lokalnego. Poza działalnością na rzecz mieszkańców Kotowej Woli i gminy Zaleszany plany zakładają wspieranie innych we wdrażaniu inicjatyw opartych na lokalnym dziedzictwie i dbających o dobro wspólne.

Założeniem na 2020 r. jest pełna rekonstrukcja stropu nad piwnicami. Już dziś można przekazać „cegiełkę” aby wspomóc odbudowę. Zostań więc Fundatorem dzieła odbudowy Dworu – przyszłego Ośrodka Dziedzictwa Lokalnego. Darowizny w kwocie 100 PLN za min. jedną cegiełkę prosimy wpłacać na konto Fundacji nr 79 8642 1139 2013 3934 4856 0001 z dopiskiem „Darowizna na odbudowę dworu”. Prosimy również o przekazywanie swojego 1% od podatku. Całość zebranych środków przeznaczymy na remont Dworu.

Wszystkich Fundatorów zapraszamy na majówkę na Dworze, a w nieodległej przyszłości na uroczysty Bal Fundatorów i Darczyńców, podczas którego wspólnie otworzymy Ośrodek Dziedzictwa Lokalnego.

Zapraszamy !!!