Badanie wpływu Fundacji na rozwój…

Szanowni Państwo,

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc.

Jako Fundacja Fundusz Lokalny SMK (realizator takich działań jak: „Działaj Lokalnie”, „Wygraj w tysiąca”, „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne”, Stypendia Pomostowe i inne) mamy możliwość zrealizowania prestiżowych badań społecznych. Jest to drugie badanie tego typu, które będziemy realizować. Celem badania jest dowiedzenie się co mieszkańcy sądzą o miejscu w którym mieszkają. Ponadto, badanie to pozwoli nam dowiedzieć się czy nasze działania przynoszą zaplanowany skutek. Nie zrobimy tego jednak bez Państwa pomocy.

Prosimy więc o nagłośnienie badania. O przekazanie mieszkańcom informacji, że w „drodze są ankieterzy”, którzy przemierzają Państwa miejscowość w celu rozmowy z mieszkańcami. Nasi ankieterzy to studenci z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Państwa domy będą odwiedzać w czasie od 15 do 18 listopada 2017r. Wystarczy, że wybrani mieszkańcy wyrażą chęć rozmowy z badaczami, dzięki czemu będziemy mogli skuteczniej zaplanować działania na rzecz Państwa miejscowości.

Informacja o badaniu:

BOX to badania lokalnego kapitału społecznego przy użyciu narzędzi wypracowanych przez „Stocznię” Pracownię Badań i Innowacji Społecznych. BOX to swojego rodzaju skrzynka z narzędziami. Korzystając z niej można dokonać badania kapitału społecznego w następujących wymiarach: więzi i tożsamość, aktywność, współpraca, wpływ  i zaufanie. Jednym z dostępnych narzędzi jest SONDAŻ. Narzędzie to polega na przeprowadzeniu wywiadów z wybranymi mieszkańcami.

Fundacja Fundusz Lokalny SMK – badanie to prowadzi na terenie czterech wybranych gmin: Baranów Sandomierski, Bojanów, Nowa Dęba i Zaleszany.

W sumie w ramach badania zostanie przeprowadzony ok 200 wywiadów. Rozmawiać z mieszkańcami będą studenci z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wyniki uzyskane w ramach badania będą zbiorcze, a wnioski z nich wypracowane pozwolą na dostosowanie oferty Fundacji Fundusz Lokalny SMK do potrzeb mieszkańców.

W imieniu Fundacji
Stanisław Baska, prezes Zarządu FFL SMK