Wyzwanie – przyroda – Działaj Lokalnie IX 2015 w Bojanowie

„Wyzwanie – przyroda” to tytuł projektu, który realizowany jest przez Stowarzyszenie Młodzieży „Kreatywni w Działaniu” we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Bojanowie. Tym razem członkowie stowarzyszenia pozyskali środki z funduszu Działaj Lokalnie IX 2015 na zajęcia dla dzieci i młodzieży w zakresie turystyki, przyrody i ekologii. Zapraszamy do krótkiego opisu z działań projektu.

Pięć grup w miejscowościach Bojanów, Korabina-Laski, Maziarnia, Przyszów i Stany postanowiły zadbać o środowisko naturalne w różnorodny sposób. Są więc akcje sprzątania dzikich wysypisk śmieci, nasadzania roślin, a w okresie jesienno-zimowym, dokarmiania ptaków, zajęcia z eko-sztuki, a na zakończenie eko-informacja, akcja mająca na celu podsumowanie zajęć i przedstawienie efektów zaproszonym gościom. W śród propozycji są również wyjazdy krajoznawcze i piesze wędrówki w Nadleśnictwach Rudnik i Nowa Dęba. Jako pierwsze młodzi przyrodnicy odwiedzili Leśną Ścieżkę Edukacyjną w Leśnictwie Chałupki-Kopki, gdzie interesujący wykład poprowadził pan Paweł Sowa – edukator z Nadleśnictwa Rudnik. Kolejny wyjazd planowany jest do Leśnictwa Berówka. Środki na realizacje projektu „Kreatywni” pozyskali z Programu „Działaj Lokalnie IX 2015″ Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji Fundusz Lokalny SMK w Zbydniowie oraz od lokalnych darczyńców, którym członkowie stowarzyszenia serdecznie dziękują.