Wizyta studyjna w Stryszawie

Warto słuchać innych. Dlatego 7 maja zespół Fundacji wybrał się na wizytę studyjną do malowniczo położonego Lokalnego Ośrodka Działaj Lokalnie w Stryszawie – Babiogróskie Stowarzyszenie Zielona Linia. Wizyta miała na celu poznanie działalności Stowarzyszenia, poznanie zasad współpracy z wolontariuszami, mediami i lokalną społecznością.

Na dobry początek poznaliśmy programy realizowane przez Stowarzyszenie. Perełką i najdłużej funkcjonującym programem w Stowarzyszeniu jest wydawanie darmowej gazety pt.: Kurier Stryszawski. Początki były trudne, ale chęć do działania bardzo duża i chęć jest bo Kurier wydawany jest przez 12 lat do dziś. Na podstwie wydawanej gazety, omówiliśmy temat współpracy z lokalnymi mediami oraz wolontariuszami jak i społecznością lokalną. Następnie przeszliśmy do tematu kampanii 1%. Jakie są sposoby na lokalną i pozalokalną promocję akcji. Jak wykorzystać posiadaną współpracę oraz nawiązać nową z potencjalnymi darczyńcami. Zaplanowane tematy zostały omówione, pozostawiając dawkę pozytywnej energii i innego spojrzenia na problemy, działania czy współpracę.

Dziękujemy Babiogórskiemu Stowarzyszeniu Zielona Linia z gościnę oraz chęć dzielenia się własnym doświadczeniem. I mamy nadzieję do zobaczenia. Ponieważ w planach mamy ponowną wizytę w Stowarzyszeniu Zielona Linia wraz z lokalnymi liderami programu Działaj Lokalnie!