TURNIEJ SIATKÓWKI W SKOPANIU

W sobotni bardzo słoneczny i upalny dzień 17.08. 2013 roku na boisku wielofunkcyjnym przy OSP w Skopaniu odbył się Gminny Turniej w Piłkę Siatkową  Młodzieżowych Drużyn Pożarniczy z terenu gminy Baranów Sandomierski. Do zawodów zgłosiły się  dziewczęta z MDP Wola Baranowska oraz MDP chłopców z Baranowa Sandomierskiego, Durdów i drużyna gospodarzy – Skopanie.

Turniej otwarł z-ca burmistrza MiG w Baranowie Sandomierskim – Jan Pelczar, który jest jednocześnie członkiem drużyny gospodarzy. Po uzgodnieniu zasad rozgrywek (grał „każdy” z „każdym”) rozpoczęto zmagania. Pierwsze grały dziewczęta  MDP Wola Baranowska z chłopcami MDP Baranów Sandomierski.  Niestety panowie nie okazali się geltenmenami i w pogoni za pierwszym miejscem rozgromili dziewczęta 2:0. Następnie  MDP Durdy uległy MDP Skopanie 1:2.

Końcowy wynik turnieju przedstawia się następująco: Dziewczęta MDP  Wola Baranowska IV miejsce, MDP Durdy III miejsce, zawodnicy  MDP Skopanie okazali się gościnni zajmując  II lokatę , a MDP Baranów Sandomierski został zwycięzcą rozgrywek. Zawody przebiegały w sportowej, koleżeńskiej i kulturalnej atmosferze, choć w meczu finałowym pomiędzy Baranowem Sandomierskim a Skopaniem wyczuwało się nerwową atmosferę wśród młodych zawodników. Mecze sędziowane były przez profesjonalnych arbitrów – nauczycieli w-fu.

Po rozegraniu ostatniego meczu zawodnikom zostały rozdane pamiątkowe statuetki, medale oraz dyplomy. Wręczenia nagród dokonał burmistrz MiG Baranów Sandomierski – Jacek Hynowski wraz ze swoim zastępcą. Każda drużyna uczestnicząca w turnieju otrzymała piłkę do siatkówki. Do drużyny dziewcząt (rodzynki w turnieju) trafiły dwie.  Na zakończenie turnieju dla zmęczonych i zgłodniałych zawodników czekały gorące kiełbaski.

Zakup nagród, napojów chłodzących jak i poczęstunek był możliwy dzięki pieniądzom przekazanym na ten cel przez fundację Fundusz Lokalny SMK mającą siedzibę w Zaleszanach, w tym miejscu pragnę podziękować fundacji za finansowe wsparcie.  Projekt grantowy napisał autor niniejszego tekstu.

Szczególne podziękowania pragnę złożyć prezesowi – dh. Janowi Baran, członkom OSP Skopanie, sołtysowi sołectwa Skopanie oraz opiekunom i kierowcom poszczególnych drużyn za czas poświęcony młodzież.

Największą radością i zapłatą za wysiłek dla organizatorów i osób zaangażowanych w turniej było zadowolenie uczestników. Długo wspólnie grilowali, rozmawiali i żartowali, odjeżdżając pytali: „Kiedy następny turniej”….