Taaka ryba

W niedzielę, 9 grudnia 2018 r. na sandomierskim odcinku Wisły odbyły się I integracyjne zawody wędkarskie pn. Puchar „Dwa Brzegi”. Okazji dla organizacji imprezy było kilka. Z jednej strony wdrażany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Zbydniowie gmina Zaleszany projekt „Płynie Wisła płynie”, dodatkowo Fundacja Fundusz Lokalny SMK – od kilku lat integruje wiślane działania i jako partner projektu przyjął z radością kolejną inicjatywę wiślaną a do tego to, co dla wszystkich okazało się ważnym akcentem: 100 lat Niepodległej. Stąd pomysł na zawody wędkarskie „Dwa Brzegi” nawiązujący do tego niebywałego wydarzenia aby razem z wędkarzami podkreślić, iż Wisła już nie dzieli a tylko namawia do współpracy, zabawy i rekreacji.

O tym, że inicjatywa trafiła w samo sedno świadczy liczna reprezentacja wędkarzy, którzy w liczbie 33 przybyli aż z 7 kół wędkarskich: Sandomierz, Osiek, Tarnobrzeg, Połaniec, Nowa Dęba, Zaleszany oraz Baranów Sandomierski. Po 4 godzinach zmagań z naturą ogłoszono wyniki:

Miejsce 1 – Turek Marian,  Koło nr 29 „Serbinów” Tarnobrzeg,

Miejsce 2 – Rzucidło Dariusz, Koło nr 19 Zaleszany,

Miejsce 3 – Pawłowski Zbigniew, Koło nr 19 Zaleszany.

Drużynowo zwyciężyła drużyna „Galicja” (prawy brzeg) ale w duchu współpracy i integracji piękny puchar przechodni przejął kol. Chmielewski Daniel z Koła nr 33 Sandomierz.

Po uroczystym wręczeniu nagród uczestnicy poprzez aklamację przyjęli zamiar kontynuacji rywalizacji w roku przyszłym proponując termin zawodów w dniu 11 listopada. Fundacja Fundusz Lokalny SMK podjęła się wpisać imprezę w stały kalendarz imprez „Napędzanych Wisłą” i tym samym zabezpieczyć środki na nagrody i gorący talerz grochówki. Zapewne w te działania włączą się również koła wędkarskie jak i PZW Okręg Tarnobrzeg oraz inne instytucje.

Ta udana impreza nie odbyłaby się gdyby nie pomoc i wsparcie ze strony:

1. Roberta Korgi (koordynator wydarzenia) wraz z kolegami z koła nr 19 Zaleszany – logistyka, sprzęt, etc;
  2. Roberta Bąka, pomysłodawca i koordynator projektu „Płynie Wisła płynie”,
  3. Ośrodka Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej z Sandomierza – udostępnienie namiotu na bulwarze im. Marszałka Piłsudskiego w Sandomierzu,
  4. sandomierskiego MOSIRu – za gościnność i pomoc w dostępie do energii elektrycznej,
  5. Miasta Sandomierza – za wsparcie akcji Fundacji „100 lat Niepodległej. Historia. Ludzie. Przyszłość”,
  6. Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbydniowie – za podjęcie się nietypowego jak na jednostkę OSP wyzwania i złożenie wniosku do programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

opr.
Stanisław Baska