Stowarzyszenie WSPARCIE – Działa Lokalnie

21 listopada 2015 r. w budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębach Dębskich odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Wsparcie na organizacji otwarcie” zrealizowany w ramach Działaj Lokalnie IX 2015, podczas której podsumowaliśmy działalność – póki co – nieformalnej grupy osób działających na rzecz osiedla Poręby Dębskie. Osoby zrzeszone w tej grupie pokrótce przedstawiły swoją, ciągle jeszcze krótką, historię oraz zaprezentowały przygotowany w ramach realizacji projektu zbiór „Gry i Zabawy Międzypokoleniowe. Nasze, naszych rodziców i dziadków”.

Razem z zaproszonymi gośćmi: m.in. burmistrzem Zygmuntem Żołądź, panami Mirosławem Plutą, Andrzejem Wołoszem, Janem Kopciem, Piotrem Mokrzyckim i Krzysztofem Stolarczykiem bawiliśmy się w znane wszystkim zabawy: „Stary Niedźwiedź mocno śpi” oraz „Państwa i Miasta”. Do dyspozycji były również: szachownica, trasa do zabawy w „kapslowy wyścig pokoju” mnóstwo kolorowanek, karty do gry oraz bierki.  Największym zainteresowanie cieszyło się stanowisko z kolorowankami. Goście pokolorowali z młodszymi dziećmi obrazki, na których złożyli swoje autografy. Starsze dzieci chętnie wciągnęły się w grę w „okręty” czy układanie wieży z kart. W czasie wspólnych zabaw można było częstować się przygotowanym kateringiem.  Przygotowane w ramach projektu broszurki z grami zabawami będą udostępniane wszystkim chętnym w formie pdf.