SPINAJ SIĘ Z AGRAFKĄ

Miło nam poinformować, iż Fundacja Fundusz Lokalny SMK została laureatem tegorocznej edycji  konkursu Agrafka Agory – programu stypendialnego skierowanego do studentów.  „Agrafka Agory” to partnerski Program Fundacji Agory i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. Nasza Fundacja już trzykrotnie współpracowała z Programem. W efekcie udało się sfinansować stypendia dla 10 studentów, którzy poza studiowaniem rozwijają swoje pasje społeczne czy edukacyjne, na które otrzymali stypendia, w kwocie 3480 PLN.

Warunki uczestnictwa studentów 2017:

A. stypendia „twórcze”

• Osiągają dobre wyniki w nauce;
  • Posiadają talent (zainteresowania, pasje), który rozwijają poprzez dodatkową, kierunkową edukację adekwatną do zainteresowań oraz w sposób praktyczny rozwijają swoje umiejętności i predyspozycje (udział w koncertach, festiwalach, przeglądach, pokazach, olimpiadach, etc).
  • Podejmują samodzielne inicjatywy społeczne;
  • Sytuacja materialna kandydata jest gorsza niż pozostałych;

B.  stypendia „kontynuacyjne”

• być stypendystą Fundacji Fundusz Lokalny SMK (Agrafka Agory / PSP, FMMA),
  • jest członkiem Klubu Stypendysty,
  • Stypendysta złożył sprawozdanie z realizacji umowy, w którym wykazał, iż wywiązał się z zobowiązań wynikających z poprzedniej umowy stypendialnej,
  • Stypendysta aktywnie współpracował z Fundacją w okresie otrzymywania stypendium z Fundacją,
  • Stypendysta samodzielnie uczestniczy w działaniach społecznych (lider, animator, wolontariusz) innych niż wynikające ze współpracy z Fundacją;
  • Uczestniczy w konkursie gier logicznych organizowanym przez Fundację;

C. stypendia „obywatelskie” (finansowane z własnych środków, poza programem Agrafka Agory – FFL SMK)

• być laureatem fundacyjnego  konkursu „Wolontariusz roku”;
  • jest członkiem Klubu Stypendysty,
  • Stypendysta aktywnie współpracował z Fundacją w okresie otrzymywania stypendium z Fundacji,
  • Uczestniczy w konkursie gier logicznych organizowanym przez Fundację;

W programie nie mogą uczestniczyć:

• dzieci pracowników Fundacji Fundusz Lokalny SMK,
  • dzieci członków Rady i Komisji Stypendialnej, działających przy Fundacji FFL SMK
  • dzieci członków Zarządu Fundacji FFL SMK

Na wnioski czekamy do 15 września 2017 r. W załączeniu dokumenty i wniosek o stypendium.

Zapraszamy również lokalne ośrodki kultury, biblioteki, aktywne szkoły średnie do współpracy z nami. Zepnij się i otwórz jednocześnie na zdolną twórczo młodzież. Dołącz do nas i bądź nominatorem dla uzdolnionego mieszkańca swojej społeczności. Zgłoś swój akces na adres: fundacjasmk@gmail.com.

Dokumenty do pobrania w zakładce – DOKUMENTY